Místo, kde se rodí Bentley Mulsanne

Publikováno: 29.02.2016 14:50 | Jiří Hofbauer

Mulsanne v Crewe vzniká kompletně ruční výrobou. Produkce trvající 400 hodin začíná v karosárně, kde specialisté ručně provedou na každém voze 5800 svarů. V místě, kde střecha v D sloupcích klesá do základního těla karoserie, je spoj vyroben pečlivou ruční prací. Po nalakování je pro lidské oči zcela neviditelný a automobilu dodává výraz, jako by byl vyroben z jednoho kusu kovu.

Bentley-Motors-Factory

Zdroj: Bentley Motors

Karoserie Mulsanne je velmi propracovaná a plná různých záhybů a linií, což vytváří značné nároky na tloušťku laku, která je v každém místě karoserie jiná. To je důvod, proč se vozy lakují ručně. Po nalakování se každý vůz otryská velmi jemným pískem a následně se 12 hodin leští jehněčí vlnou do té doby, než dosáhne pověstného zrcadlového efektu Bentley, který je měřítkem pro celou automobilovou produkci.

Po otevření dveří zaujme vrcholný model značky Bentley svými jednolitými dřevěnými výplněmi z kořenového dřeva, třešně nebo dubu. Na ně se používá 13 různých dýh. Po napaření se zdrojové kořenové dřevo nařeže na 0,6 mm tenké dýhy. Experti značky Bentley na zpracování dřeva za těmito kusy dřeva cestují po celém světě, aby vybrali ty nejlepší. Finální výběr již probíhá v Crewe, kde si konkrétní kusy vybere zkušený specialista, který je připraví pro konkrétní vůz. Používají se pouze části s odpovídající strukturou s přírodními dekorativními rysy. Tyto jednotlivé dýhy se spojují tak, aby vytvořily zrcadlenou strukturu.

Bentley-Factory-Crewe-05

Zdroj: Bentley Motors

Vyrobit Mulsanne trvá 400 hodin, z nichž celých 150 připadne na výrobu koženého čalounění interiéru – to při standardním interiéru bez doplňků. Vystříhávání, tvarování a prošívání se provádí převážně ručně. Kvalita zpracování sedadel, dveří a dalších kožených povrchů odpovídá kvalitativním standardům.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!