Mistr destilace Édouard Cointreau představuje svůj neotřelý francouzský likér

Publikováno: 19.07.2016 13:52 | Michaela Lejsková

Co mají společného Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club a francouzský hořkosladký pomerančový likér Cointreau? Oba spojuje elegance, vizionářský duch, zážitek, zajímavý obsah a nekonvenční a sebevědomé ženy.

„V tomto likéru jsem spojil čirost křišťálu a nádhernou jemnost pomocí dokonale harmonické kombinace kůry sladkých a hořkých pomerančů,“ prohlásil v roce 1849 Édouard Cointreau, když spustil výrobu nového likéru, kterým se pokusil změnit zažité představy o tom, jak má vypadat alkoholický nápoj.

m_HLC_062016_155

Zdroj: Helas

Výroba tohoto nejlepšího Triple Sec likéru na světě samozřejmě probíhá podle přísně tajné receptury, ale v podstatě jde o spojení lihu s výluhy z pomerančové kůry a pomerančů. Dvakrát destilovaný nápoj obsahuje 40 % alkoholu a důležitou složku tvoří i kvalitní rafinovaný cukr. Vybraná směs pomerančů se pečlivě kombinuje z plodů, které pocházejí z Haiti, Španělska a Brazílie. Po dokončení výrobního procesu likér vždy nějakou dobu ještě zraje.

Édouard Cointreau byl mistrem destilace a nadšenec s výjimečným citem a vkusem, který své současníky převyšoval kreativitou a neotřelým, ale zároveň elegantním přístupem. Nový nápoj mu zajistil pověst vizionáře, protože zcela naplnil jeho marketingovou strategii: „Vstoupíme tam, kam ještě nikdo nevstoupil!“

m_HLC_062016_160

Zdroj: Helas

A to se mu také podařilo. Byly to právě ženy, které se v rámci emancipace začaly shánět po kvalitním alkoholu, ale žádaly si rafinovanější a sladší škálu chutí, než jim mohla poskytnout dobová nabídka alkoholických nápojů. Paříž byla místem s jedinečným image, kde se přetavovaly ve skutečnost ty nejoriginálnější vize. Právě pařížská auta dopomohla tomu, že bude likér Cointreau navždy spjat s šarmem a vytříbeným vkusem atmosféry francouzského hlavního města v krásném období druhé poloviny 19. století.  

m_HLC_062016_285

Zdroj: Helas

Chuť je současně sladká i hořká, se stopou po kardamonu a muškátovém oříšku a vyznačuje se řadou vůní. Likér se může podávat s ledem, kolem něhož nastává díky esenciálním olejům z pomerančů efekt opalizace a likér tak unikátně zbělá. To je důvodem, proč se říká, že je „živý“. Jeho rafinovaná a unikátní chuť jej zároveň předurčuje k tomu, aby se stal součástí světoznámých koktejů, jako jsou Cosmopolitan, Margarita, White Lady či Side Car. V současné době je velmi populární a trendy koktejl Cointreau Fizz, který má nespočet variant zejména díky možnosti kombinovat různé druhy ovoce jakožto hlavní Cointreau Fizz ingredienci.

Chuť likéru předstihla a zároveň i posunula svou dobu. Byla symbolem emancipace a odvahy zkoušet nové věci a provokovat. Toto poslání naplňuje dodnes. Jeho současnou globální velvyslankyní je ostatně mezinárodní královna burlesky Dita von Tesse. Emancipace je vlastní také dámskému klubu, který velmi rád zkouší nové a elegantní věci. Členky dámského klubu jako aktivní ženy naplňují své vize a také posunují svou dobu. Nebylo proto divu, že k sobě letos našli cestu.

„V dámském klubu spojujeme aktivní ženy s fantazií a podporujeme to nejlepší, co může přinést ženský element světu i nám samotným. Je skvělé, jak se ženská duše likéru Cointreau dokázala na dámský klub napojit a rozšířit ve vzájemné synergii naše vize,“ říká Helena Kohoutová, zakladatelka klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club.

 

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Autem na dovolenou - na co si dát pozor? Autem na dovolenou - na co si dát pozor? Nejenom letadlem, nebo autobusem můžeme vyrazit na vytoužený pobyt u moře. Pokud jste rádi svým vlastním pánem, je zde ještě třetí... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!