Mluvící boty od Google

Publikováno: 12.03.2013 14:04 | Petr Hájek

Firma Google stojí poslední dobou za množstvím nečekaných hi-tech projektů a jedním z nich dozajista jsou i mluvící boty. Ne snad, že by sedmimílové nebyly při cestě do práce lepší, ale stále je to aspoň něco...

2013-03-12-1

Zdroj: Google

Kdyby snad přišla řeč na aktuální povědomí o firmě Google, pak musí být i osobě o techniku se primárně nezajímající jasné, že se z ní stává technologický tahoun - takový, jakými byli třeba Sharp nebo Sony ve své době. Jak se ale zdá, je to právě Google, jenž nám předvede zábavnější a unikátnější inovace.

Inovativní přístup k technice a myšlení "mimo krabici" je základ, když chce člověk vymyslet něco skutečně nečekaného a mistrovského. Ti lepší mohu přednést světu skutečný unikát přímo, ovšem, kdo se na to právě necítí, bude mu muset stačit, vzít nějaký existující zlepšovák a přidat k němu jiný.

Poslední experiment od Google se jmenuje Talking Shoe aneb Mluvící Bota. Jde prý zčásti o projekt spadající pod nedávno ohlášenou akci Art, Copy, Code. Bota je standardní Adidaska určená pro basketbalové hráče, jenže zde se Google nezastavil - přidal také akcelerometr / gyroskop a Bluetooth. Vše řečené pak umožňuje botě komunikovat svoji rychlost pohybu a změny pozice bezdrátově na internet.

Bota neslouží jako nějaký navigátor či hlídač směru, ale spíše jako cosi popsatelné nejlépe snad slovy "veselý společník" - komentuje prý humorně to, co děláte (a neměli byste), nebo neděláte (ale měli byste). Třeba tehdy, když se člověk na příliš dlouho zastaví, virtuální kouč mu dá přednášku, ať se nefláká apod. Když si naopak projde majitel těžkou fyzickou akcí, je botou pochválen.

Nasazení ve sportu by mohlo být bezesporu zajímavé, ovšem děsíme se dne, kdy se něco podobného objeví ve firmách...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!