Mobilní technika vydrží o 50 % déle

Publikováno: 28.05.2013 13:11 | Petr Hájek

Nemluvíme ovšem o veškeré mobilní technice (telefony, konzole, ...), ale pouze o ultraboocích, netboocích a noteboocích, nad nimiž stejně většina z nás tráví nejvíce času, takže podobný pozitivní přínos u nich jen těžko přehlédne.

Intel-4th-Gen

Zdroj: modcrash

Dnešní mobilní technika není tažena zpět nedostatečným výkonem, ale prakticky jedinou zásadnější nepříjemností - výdrží! Dokonce i ty nejlepší notebooky nevydrží většinou ani přes 5 hodin. U ultrabooků a netbooků to je sice většinou o chlup lepší, ale jsme si jisti, že i jeho majitelé by se určitě nechali "ukecat" na 12-15 hodinovou verzi.

Vděčit tomu nebudeme za lepší akumulátorové technologie, ale půjde se na to oklikou: 4. generace čipů Intel Haswell vyrobených s 22 nm technologií totiž zvládne právě to. Novinka podporuje sockety LGA 1150, rPGA 947 i BGA-1364, což jasně naznačuje, že si jí užijeme jak na desktopech (Haswell-DT), tak i v mobilním vydání (Haswell-MB).

A jak je na tom procesor se spotřebou tedy? Jeho verze pro All-in-one systémy a Mini-ITX desky si řekne maximálně o 47-57 W. Varianta pro platformu Intel UltraBook si vystačí jen s 13,5-15 W. No a jeho verze pro ULC zařízení chce pouhých 10 W.

Dle mluvčího z Intelu je 4. generace čipů Intel Haswell revolučním produktem, jenž dosáhla pro Intel historicky nejlepšího poměru výdrže vůči dalšímu generačnímu skoku. To sice stále ještě není 24hodinová výdrž, v níž doufají již léta všichni ctitelé mobilní techniky, ale pořád to je zcela určitě krok správným směrem...

intel_haswell_v_ruce

Zdroj: diit
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!