Mocní a nedokonalí módního světa

Publikováno: 16.06.2014 16:59 | Václav F. Mensa

Každý den rozhodují o tom, co lidstvo oblékne. Aniž to většina lidí byť jen tuší, celosvětovou módní scénu ovlivňuje pár lidí. Krom notoricky známé Anny Wintour, šéfredaktorky Vogue, zde existuje ještě několik dalších. V módě se cení krása, do časopisů a na plakáty se také jen krása dostane. Proto je přinejmenším zajímavé, že někteří z těch, kteří toto ovlivňují krásní nejsou. Alespoň ne podle komerčních měřítek.

Grace Coddington

Žena, která zastává jednu z nejvyšších módních pozic, pracuje pro Vogue stejně dlouho jako Anna. Sedí v předních řadách na přehlídkách, vytváří a stylizuje tak úžasné fotky, že bez jejího talentu by Vogue stěží byl tam, kde je. Grace sama pracovala v šedesátých letech jako modelka. Následovala těžká autonehoda která zanechala stopy a po nesčetných plastických operacích Grace zřejmě usoudila, že když ji opustila běžná krása, vytvoří ze sebe obchodní značku. Přímo obrovské, zrzavé vlasy, jen černé oblečení a temné rtěnky. V roce 2012 vydala knihu svých memoárů "Grace", vytvořila tašku pro Balenciaga a díky své posedlosti kočkami se nechala vyfotit s legendární "Grumpy cat". Kreativní ředitelka Vogue je taková, jaká by měla být. Kreativní. Svým vzhledem všem lidem dokazuje, že jakmile pracujete pro Vogue, nemusíte vypadat jak ze stránek. Důležité je dát na stránky svůj talent.

grace

Zdroj: Tumblr

Donatella Versace

Značka Versace je celosvětově známé měřítko k posuzování luxusu. Miliardová společnost v sobě spojuje nekonvenčnost, pokrokovost společně s italskou výstředností. Kreativní ředitelka a částečná majitelka Donatella Versace ukazuje každý den, že dost není nikdy dost. Její vzhled je častokrát zesměšňován, je nazývána karikaturou, plastovou smrtkou a dalšími a dalšími jmény. Nic to nemění na faktu, že v tom, co dělá je jedinečná. Když jí zemřel bratr, několik let brala drogy. Pak ale obrátila svou pozornost k botám a vybudovala impérium, které se kompletně postará o potřeby člověka. Neexistuje jiná značka, kterou by člověk mohl žít. Můžete postavit dům a vybavit ho tapetami, dlažbou, kachličkami, nábytkem, porcelánem, povlečením. Můžete se obléknout, obout a nasednout do auta. A vše to bude Versace. Tato stošedesát centimetrů vysoká, silně opálená Italka s nekonvenčními rysy je prostě stejně jako její firma v pravém slova smyslu jedinečná.

donatella

Zdroj: Tumblr

Tonne Goodman

Žena s neuvěřitelně dlouhýma nohama rozhoduje (když to Anna povolí) o tom, co budou ženy nosit. Začínala ve Vogue pracovat když jí bylo osmnáct. Sama má dlouhé blonďaté vlasy, ale tím "Vogue-look" končí. Je zajímavé vidět, že žena obklopena takovou krásou a luxusem každý den nosí stále dokola to samé. Bílé džíny, černý rolák, sandály Prada. Nelíčí se, nenosí šperky. Je striktně minimalistická. Naproti tomu, její tvorba není. Vytvořila více než sto cover fotografií pro Vogue, spolupracuje s Mario Testinem a nejikoničtější je kupříkladu její kolaborace se Siennou Miller, Meryl Streep nebo Lady Gaga. Její práce pokračuje dále a skvěle tak zapadá do módní vlády.

tonne

Zdroj: Facebook

Hlavní účel módy je být zajímavá. Tyto ženy možná nejsou "nádherné" ale ani ošklivé. Jsou zajímavé a mělo by na ně být tak pohlíženo. Jejich práci máme kolem sebe všude. Jakmile totiž kritizujeme tvůrce, neměli bychom následovat jeho kroky, protože to neodpovídá filozofii toho, že každý umělec dává do své práce sebe.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!