Mocní a úspěšní spoléhají na sílu interiéru

Publikováno: 25.04.2013 00:28 | Václav F. Mensa

Představte si následující situaci. Do firmy, ve které pracujete přijde nový generální ředitel a pozve si právě Vás do své kanceláře. Když tam přijdete a on bude mít na zdech obrázky růžových květin, pohovku z Ikea a na stole plastové figurky delfínů možná se budete cítit dobře ale právě šéf nesplní ten účel, jaký by měl být.

Pokud jste tudíž v té vedoucí pozici, nedáváte svou sílu a moc najevo jen svým oblekem a vyjadřováním ale i Vaší kanceláří.

Ti skutečně mocní a úspěšní vždy spoléhají na svou profesionalitu. S tou souvisí i jisté nekompromisní jednání se zaměstnanci. A to zase nejde dohromady s familiárností a přehnaným kamarádstvím. Buďte přátelští a laskaví ale dejte současně na srozumněnou, že jste autorita. Nic tomu nepomůže tak, jako skvěle zařízená kancelář.

V dnešní době se téměř žádná pracovna neobejde bez počítače. S notebooky je to lehčí, ale pokud potřebujete počítač stolní, najděte kus dostatečně minimalistický, aby nerušil kompletní vybavení kanceláře. Ve filmech a seriálech často vídáme kanceláře zařízené v tmavém dřevě, se stolem s mramorovou deskou a se stěnami plnými knih v kožených vazbách. To je jedna cesta. Vhodnější ale pro ředitele ve větších letech který firmu vede a má rád jakési zavedené tradice klubu. Každopádně, jako mladý gladiátor v obleku zkuste něco jiného. Stůl z kované oceli se skleněnou deskou, pohovka a křesla z černé kůže a za stolem jako dekorace kupříkladu býčí roh. Od věci nemusí být zařazení jistých prvků, které vyjádří váš přehled. Dekorace z lesklého stříbrného kovu, noviny položené na kraji stolu, magazíny a časopisy věnující se Vašemu oboru na viditelném místě. Vaši podřízené tak ujistíte, že si udržujete přehled nejen na poli profese ale i v jejich osobní práci.

Květiny jsou skvělá věc ale také je nutné vybrat ty vhodné. Bílé orchideje či exotická palma jsou výrazné avšak neosobní. Vynechte fialky v květináči či tulipány ve váze. To nefunguje.

Ve skvěle zařízené pracovně Vám půjde nejen skvostně vést tu část Vašeho světa.

DRemnick_MarcoGrob_GQ_11May

Zdroj: flickt

albright-office

Zdroj: electrospaces

Donald-Trump-office-interior-design

Zdroj: carenfashion

MargaretThatcher

Zdroj: esquire

remnick-big

Zdroj: port-magazine

vogue

Zdroj: flickr

The-Devil-Wears-Prada-Poster-parody

Zdroj: seenheardknown

YSL

Zdroj: habituallychic

usa

Zdroj: acclaimimages
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!