Mocní a úspěšní spoléhají na sílu Power dressing

Publikováno: 15.04.2013 17:58 | Václav F. Mensa

Znáte ty typy. Doslova dokonalý oblek z velmi cenné a luxusně vypadající látky. Drahá kravata, naleštěné boty, sestřih v jednom z lepších kadeřnictví. Nesmí chybět Blackberry a luxusní vůz od Audi nebo BMW, to je pravidlo. To jsou noví gladiátoři v oblecích. Muži z veřejné sféry, skvělí advokáti, manažeři a obchodníci. Působí úspěšně a autoritativně. Tajemství tohoto vzhledu se nazývá "Power dressing". Jednoduchá teorie pocházející už z 70. let. Dříve jej hojně využívala Margaret Thatcher a v dnešní době kupříkladu Donald Trump. Barack Obama již na začátku svého běhu k prezidentskému křeslu pochopil jak důležité to je.

Hlavní smysl "Power dressing" je v tom, vybírat oděv tak, aby působil co nejuhlazeněji, nejprofesionálněji a nejdůvěryhodněji. Jak pravil klasik, šaty dělají člověka. To jak se chováme a vypadáme dělá u ostatních ten pravý dojem. Pokud si chcete získat respekt nejen svými schopnostmi, využijte Power dressing.

Pravidla jsou více než snadná. Oblek musí být klasického střihu a střízlivé barvy. Vhodné jsou kupříkladu látky s jemným leskem. Jeho velikost je snad ještě důležitější než jindy. Musí padnout. To poskytne mnoho prostoru pro fantazii s doplňky. Kravata či motýlek jsou nejviditelnějším ukazatelem vkusu. Pro jasnou dravost je vhodná výrazná barva. Rudé hedvábí, důrazná modrá či elegantně smaragdová udělají své. Košile by měla být hladká v jednom odstínu. Odvrhněte proužky či kostky. O jakýchkoliv jiných vzorech snad ani není nutné se zmiňovat.

S úspěchem tak nějak nepsaně souvisí i finanční ohodnocení. Není proto od věci investovat do několika dobrý a velice kvalitních výrobků. Aktovka na dokumenty z krokodýlí kůže nebo zlaté manžetové knoflíčky jsou skvělá záležitost. Ti šťastnější, kteří mají brýle, mohou manévrovat v ještě větším prostoru. Ostatním dáte jasně najevo, že se ve stylu vyznáte a stejně tak jako outfit dotahujete do konce i práci. Péči a pozornost však nesmíte věnovat jen šatům. Klasický sestřih, pečlivě udržovaný, upravené vousy nebo hladce oholená tvář. Cenní se také distingované chování, vhodná slova. Úspěšní lidé vždy tvrdí, že to je jen o talentu. Žerty stranou. Bez ráznosti, průbojnosti a pověstných ostrých loktů v dnešní době nic nezvládnete. Jak depresivní avšak pravdivé. Úspěch tkví v dojmu, jaký uděláme před světem. A tudíž, buďte Gladiátorem v obleku.

1

Zdroj: male-extravaganza.com

2

Zdroj: male-extravaganza.com

3

Zdroj: male-extravaganza.com

4

Zdroj: male-extravaganza.com

5

Zdroj: male-extravaganza.com

6

Zdroj: male-extravaganza.com

7

Zdroj: IMDB

8

Zdroj: IMDB

9

Zdroj: IMDB

10

Zdroj: Mail Online
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!