2 x Velmi neobvyklé šaty

Publikováno: 29.07.2011 13:43 | Petr Hájek

Dnes si povíme o dvojici věru neobvyklých oblečků: jednak o šatech z mléka a pak také o těch, které vás po smrti sní.

I. Šaty z mléka

Ačkoliv to celé zní jako jakási povídačka a fotomontáž, kterých je internet plný, pravda je taková, že se skutečně komusi podařilo udělat ze známého bílého nápoje šaty. Za projektem stojí německý designér a mikrobiolog Hans Domaske, který z mléka vyextrahoval jeden protein, který se posléze mění v pevnou látku.

Šaty z mléka jsou prý na omak velmi hedvábně působící, ovšem přesnější by snad v tomto případě bylo něco jako prohlášení „smetanově jemné". Ceny za tuto zajímavost ani nejsou nijak strašné - letní kolekce pana Domaskeho začíná na 200 USD za kus. Prozatím v ní však najdete pouze šaty ženské, ale i ty mužské mají brzy následovat.

 

2011-07-29-1
 

 

II. Kanibalské šaty

Když přijde na věci posmrtného rázu, tak má většina z lidí v plánu poklidně spočinout na hřbitově, popřípadě navštívit krematorium. Bio-umělkyně Jae Rhim Lee ale přišla s jednou velmi nečekanou novinkou - oblekem Infinity Mushroom, který se po smrti postará o to, že se rozložíte na základní látky, ze kterých jste vzešli.

Nápad autorky jistě vnáší do oblasti smrti několik nových zajímavých voleb, takže člověk se už nemusí spokojit jen s rozkrájením na univerzitě, ale může se díky těmto houbám vycvičeným na rozklad lidského organismu opět vědomě stát dokonalou součástí přírody. Autorka mimochodem nespecifikovala, jak dlouho trvá proces rozložení...

 

2011-07-29-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!