4 x Stylová zásada moderního muže

Publikováno: 06.12.2010 08:18 | Petr Hájek

Styl je složitá věc - jednou se mění, jindy zase přetrvává. Co však obvykle vydrží déle, než proměnlivý styl jsou právě praktické stylové zásady, které (když už se jimi neplánujete řídit) určitě stojí minimálně za zamyšlení...

 

2010-12-06-1

 

1. Nezaměňujte pracovní/civilní a sváteční šaty

Nikdy se nepokoušejte provádět domácí práce, úklid, opravy a podobné věci ve VIP šatech určených ke zdůraznění stylu. Možností, jak je nenávratně zničit, je spousta a stačí relativně málo: kapka oleje z kola, přivření mezi dveře nebo natržené kalhoty kvůli příliš hravému psovi.

2. Nenásledujte cesty, tvořte je!

Ty největší ikony mužského stylu jako třeba Jean-Paul Belmondo, Steve McQueen, James Dean a podobní byly kromě specifického oblékacího stylu také tak trochu rebelové. Bez silné osobnosti (neplést prosíme s agresivitou či hulvátstvím) zkrátka i v těch nejlepších šatech budete vypadat přinejlepším průměrně a neosobně.

3. Bez zkoušení jen určité věci

Zatímco některé kusy šatstva a doplňků můžete směle koupit i bez zkoušení (opasky, ponožky, spodní prádlo, ...), u jiných (sako, kalhoty, ...) je to maximálně nevhodné, až hazardní. Jestliže vám něco opravdu padlo do oka, vždy před koupí trvejte na vyzkoušení.

4. Boty kupovat po ránu

Důvod k tomuto návrhu je prostý - jestliže se chystáte koupit boty, je lepší tak učinit spíše ráno než odpoledne, jelikož odpoledne a navečer se noha trochu trošičku zvětší (zduří), takže nezřídka máte druhý den ráno dojem, že: „Ty boty byly včera v krámě akorát a dnes jsou jakési větší!".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!