50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 1.

Publikováno: 06.03.2010 08:59 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších.

1. Marcello Mastroianni

Je úplně jedno, kolikrát hrál "špatné hochy", Marcello Mastroianni se nikdy zcela nezbavil nálepky římského milovníka. Tak či onak, styl kolem něj byl tak koncentrovaný, že se dal stáčet a prodávat po litrech. Pokud pomineme styl diktovaný scénáři, tak mimo kameru byl Mastroianni mimořádně konzervativní - každý rok si objednal tucet obleků od římského krejčího Vittoria Zenobiho. Obleky byly z anglických látek. Boty pro změnu kupoval v Paříži u Johna Lobba (opět anglické). Poučení je tentokrát prosté - kvalitní košile dělá gentlemana (klidně stačí i jednodušší rukávy bez složitého vzorku, kdy dělá dojem spíše tloušťka materiálu).

 


 

2. Steve McQueen

Herec Steve McQueen se objevil na jedné z posledních větších sešlostí celebrit (na rozdíl od ostatních v kravatách) v prostém obleku dřevorubce s dlouhou bradou a obyčejných džínách, zkrátka tak, jak ho fanoušci znají z jeho filmů. Dle názoru spisovatele Jamese Wolcotta ale Steve McQueen zdaleka nejlépe vypadal na pláži ve světlém tričku a kalhotách. A co z toho všeho plyne vlastně? I maximální jednoduchost je stylová - často stačí málo pro velký dojem.


3. David Bailey

Pro řadu z nás nepříliš známý fotograf, jenž je však v zámoří skutečnou legendou. Dotyčný začínal kariéru v časných 70. letech v New Yorku, nás však bude zajímat především to, že Bailey dobyl svět vrcholové módy kombinací svojí vyzývavosti a nebojácnosti. Opravdu se nevidí příliš často, aby sám fotograf zastínil své modely a modelky. Typické jsou pro něj kožešinou lemované kabáty, utažené kalhoty a samozřejmě dokonale sedící obleky. A stylová moudrost na závěr jako vždy: "Bílé tílko nikdy neztratí svůj glanc".

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Stylová, hráčská pařba v roce 2010 Stylová, hráčská pařba v roce 2010                                           Stylový pařan v roce 2010 (1. díl) Myslíte si,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!