50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 2.

2010-03-16-1
16.03.2010 14:31 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších.

4. George Best


Tento tmavovlasý muž pocházející z Belfastu vzal útokem nejprve anglickou ligu, kde v roce 1963 debutoval jako člen Machester United. Brzy nato se stal fotbalovou senzací, celebritou a sexuálním symbolem v uvedeném pořadí. Dnes se už těžko odhaduje, zda to byl spíše jeho beatlesovský zástřih, štíhle střižené šaty nebo boty Chelsea, jeho styl zkrátka oslovil (a definoval) svoji dobu. George Best po módní stránce vždy sledoval trendy, takže nepřekvapí, že kromě žen a aut stihl za módu utratit rekordní množství peněz. Ženy na Bestovi každopádně měly nejradši jeho torzo objímající vesty, což je i moudrost na závěr.

 

 

5. David Bowie


Neustále se měnící osobnost Davida Bowieho ovlivnila celé hudební žánry a samozřejmě i soudobou rockovou scénu s jasnými a zřetelnými úspěchy i u divadla. Dodnes jeho styl někteří napodobují, tu více a tu méně úspěšně. Pokud jde o jeho performance-art náměty, tak ty často zastiňují i jeho již tak obrovskou hudební osobnost. Připomínáme, že dokonce i Moby řekl o Bowiem něco jako: „Nemůžu přijít na žádného jiného hudebníka ve 20. století, který by měl na pop-kulturu větší dopad, nežli právě Bowie.“ I tentokrát je stylová moudrost stručná a jasná: Čím užší a štíhlejší kravata, tím řvavější styl. No řekněte sami, nezdá se vám kravata na obrázku i dnes po 40 letech stále rušivě, ba rebelantsky úzká?

 

 

6. Bob Dylan


Pokud jde o osobnost Boba Dylana, tak o tom se lidé pro změnu shodují, že pokud jde o jeho styl a módní otázku, jednalo se o „rotační povahu“, tedy osobu, která styl občas vyměnila. Nikdy pro něj zkrátka nebylo nic nechat se připoutat – hudebně i stylem. Zatímco někteří mají ohledně stylu jasno už od 5 let, jiným trochu trvá, nežli se takříkajíc najdou, anebo je prostě jejich stylem neustálá změna dle aktuální nálady. Když se nad tím do důsledku zamyslíte, zjistíte, že Bob Dylan měl zároveň všechny styly a přitom žádný. Pokud jde o dnešní finální poučení, tak to praví, že styl věčného poutníka funguje a přitahuje – vyzkoušel to Cruise, Dylan, Ali, tak proč ne i vy?

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!