50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 4.

Publikováno: 03.04.2010 11:59 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších.

9. Bryan Ferry


Jako sympatický a oblíbený frontmen art-rockové kapely Roxy Music Bryan jednou komentoval její činnost: "Jiné skupiny chtějí zničit hotelový pokoj, my jej ale chceme znovu vyzdobit." Pro našince poměrně neznámá osoba ovlivnila do velké míry i Bowieho a další lidi z branže. Bryan Ferry s každým sólovým albem představil nový styl, takže mezi lety 1973 až 1978 prošel změnami opravdu markantními - od upraveného úředníka, přes vizáž zloděje ze Saint-Tropez, až někam do kůže oblečeného bítníka. Styl Ferryho se ovšem nezměnil ani poté, co se usadil - stále však "randí" s o 30 let mladšími ženami. Jeho rada ohledně šarmu a stylu je prostá - "Moje hudba a hodně peněz". Rada naše a přísně módní je taktéž snadná - oblékejte se dle ročních období, tj. přes léto volte lehčí (raději bavlnu než vlnu) a světlejší barvy.

 

 

10. Richard Avedon


Když zemřel v roce 2004 ve svých jedenaosmdesáti letech, David Remnick, redaktor The New Yorkeru o něm napsal: "Jeden se sám sebe ptá, jak se mohl jen jeden člověk stát autorem tolika ikonických obrázků a postav 20. století. Vzpomínáme na jeho Marilyn a samozřejmě i další osoby jako byl Ezra Pound či Berth Lahr". Richard se proslavil také několika stylovými drobnostmi - v rámci podržení si lepšího kontaktu s lidmi zásadně stál vedle aparátu a nikoliv za ním + prakticky nemrkal, což ale není ani tak stylovost, jako spíš podivnost. Nás ale každopádně bude v jeho souvislosti zajímat zejména to, že safari košile funguje stejně dobře v poli jako ve městě - je hrubá, ale účinná!

 

 

11. Beck


A máme tu další hudební a stylovou legendu, které se podařilo s jen základním nástrojovým vybavením dosáhnout až na vrchol hitparády "Top 10" s generační hymnou "Loser". Poté se pochlubil s (po čase platinovým) albem"Odelay" a vůbec se stal jakýmsi mladým Dylanem své doby. Stejně jako někteří jiní hudebníci, Beck vyznával neustálou změnu. A to se celkem pochopitelně týkalo i jeho stylu. Ať už právě nakupoval oblečení a doplňky v Paříži u Diora nebo v nějakém zapadlém japonském studiu, vždy skvěle balancoval mezi zábavou a dobrou vizáží, kdy po inspiraci v tom starém vytvářel nové. Moudrost pro dnešní finále je opět jednoduchá: Oblek je příhodným oblečením vždy a za všech okolností - to platí o to více, pokud je člověk mimo kancelář. Kombinace obleku a delších vlasů je také zajímavým kontrastem.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!