50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 5.

Publikováno: 15.04.2010 15:43 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších.

12. Muhammad Ali


Není žádnou náhodou, že v roce 1997 obchod Christie's prodal Muhammadu Alimu róbu v ceně 156 500 USD. Trojnásobný mistr světa v těžké váze vyzařoval stejnou velikost při vstup na zkoušecí pult jako při vstupu do ringu. Po tiskových konferencích i ulicích v rodném Zairu (a samozřejmě nejen tam) měl ve zvyku cestovat vždy velmi dobře vypadající - vlastně vypadal vždy lépe než všichni okolo či z doprovodu. V oblékání byl Muhammad Ali velmi konzervativní - tmavé obleky, bílé košile, neextravagantní kravaty a leštěné boty mu podržely vzhled toho malého kluka, který chodil takto oblečený v Louisville do kostela. Ali kdysi pronesl následující: "Nesleduju módu natolik, abych neustále hledal něco, v čem budu vypadat nejlépe, to co právě mám, totiž z módy nikdy nevyjde." A to je i první módní poučení - stačí si obléct jen temný oblek, bílou košili, tmavou vázanku a budete vypadat skvěle a to navzdory faku, že to zní tak jednoduše.

 13. Tom Brady


Po 30 letech na světě a 7 sezónách v botách quarterbacka týmu New England Patriots nám Tom Brady ukázal, že se toho jako člověk již mnoho naučil: Vyhrávat, zvládat tlak, dobře hodit, vést tým, zařídit respekt, vypadat dobře na červeném koberečku + vypadat ještě lépe na prosté travní zeleni, podepsat skvělý kontrakt, dobře se oblékat, dobře žít, dobře se oblékat, hrát skvělé hry, udělat si výlet do Disneylandu, učit se ze svých chyb, přijmout porážku, smát se sám sobě a tancovat, co si jen tak namátkou vzpomínáme. A jaké je naše druhé poučení? Jestliže chcete, aby vás lidé brali vážně, věnujte stejnou pozornost, jakou věnujete šatům, také svým vlasům, jelikož budete svými diváky souzeni od konečků vlasů až po prsty na nohou.14. Björn Borg


Jen málo osob dominovalo ve své sportovní třídě natolik zářivě jako Björn Borg. Tento útlý Švéd je držitelem celkem 11 grandslamových titulů získaných mezi lety 1974-1981. Soupeře likvidoval především svojí nezdolnou staminou, ale nás bude zajímat především z módního hlediska: Byl to totiž právě Björn Borg, kdo se postaral o to, že se teplákové soupravy staly regulérním kusem módy, jelikož předvedl, že i v nich člověk může vypadat uvolněně a stylově. Ačkoliv se sportovec sám nikdy jako módní ikona neviděl, přirozeně si všiml odezvy, kterou vyvolal. Ať už to byl záměr či nikoliv, jisté je jedno - dlouhé vlasy fungují co do stylu nejlépe tehdy, když jsou volné a bez těžkého účesu.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!