50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 7.

Publikováno: 05.05.2010 16:04 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších.

18. Jack Kerouac

Hippies i síla květin byla právě v plném proudu a největším rozmachu, když si Jack Kerouac říkal nad cigaretou, jak mohli Beatles odstartovat takové barevné šílenství. Kerouacova vizáž byla rozbitá a přitom neohnutá. Jak sám kdysi řekl: „Rozedraná, oblažující, nádherná a odporně elegantní v jistém novém směru". A když se nad tím zamyslíme, vidíme jeho odkaz dodnes - u brooklynských rockerů, tam zase u dítka v San Franciscu a kupodivu i u upjatých oxfordských studentů s Madam Bovaryovou v kapse. Tito všichni zřejmě nechtěně vzdávají hold odkazu muže, který kolem roku 1950 vpadl do světa stylu i společnosti a naprosto odmítl dosavadní nepsanou hodnotu, že třídní příslušnost je totéž, co skutečná hodnota člověka. A co s toho všeho plyne? Osobní styl není jen o nakupování vždy těch nejdražších věcí, je to o udržení vizáže, která je zkrátka vaše a jíž se držíte.

 

 

19. Johnny Depp

Po téměř čtvrtstoletí před kamerou nám Johnny Depp předvedl vše, kromě svého skutečného já. V mnoha filmech, kde hrál piráty, vědce a jiné podivné figurky, se marně snažil zakrýt svoji nezkrocenou mladistvost, typické lícní kosti a rozcuchané vlasy. Pokud je ovšem člověk trpělivý a hledá, nakonec se dopátrá i jeho stylu osobního, stylu, který je odvozen od jeho života střídavě tráveného na prašném americkém jihu a částečně v romantické francouzské krajině. Lidé z týmu okolo o něm říkají, že si myslí, že se Depp nezajímá ani tak o módu, jako spíše o její podněcování. Takto se mu daří zůstat i v dnešní době naprostým originálem srovnatelným snad jen se dvěma posledními potáhnutími z jím ručně ubalené cigarety - je identicky drsný a přitom radostný. Deppovo pravidlo zní takto: malá úprava zde, malá onde a dokonce i to nejprostší oblečení může zazářit (založené rukávy, boty namísto tenisek, náhrdelník, ...).

 

 

20. Samuel Beckett

Každý zahraniční stylový redaktor, který popře, že nikdy nesnil o životě Samuela Becketta, buď lže, nebo není redaktor. Procházet v jeho kůži Paříží nebo se setkávat se svými fanoušky v kavárně, to je jistě jen malý průřez tím, co v lidech tato osobnost vzbuzuje. Jeho práce je stejně tajemná jako jeho styl. Sám připomíná něco (či spíše někoho), kdo povstal z prázdnoty - bezčasová figura, současně starodávná a moderní. Tradiční a přesto šik. Beckett preferoval u šatů černou, která zdůrazňovala jeho modré oči a k tomu tvídová či vlněná saka, jež obvykle vypadala, jako že nelze určit století, z nichž pochází. Beckettova stylová finta je prostá - černý rolák perfektně zdůrazní linie vašeho obličeje, jen pozor, ať není příliš utažený nebo příliš vysoký.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Osoby, o kterých jste nikdy neslyšeli a které vám přesto zachránily život, díl 1. Osoby, o kterých jste nikdy neslyšeli a které vám přesto zachránily život, díl 1. Je to zajímavé, že muž se obvykle stane lokálním hrdinou poté, co zachrání jediný život. Fiktivní superhrdinové vděčí za svůj... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!