50 nejstylovějších mužů všech dob, díl 8.

Publikováno: 23.05.2010 14:32 | Petr Hájek

Jen opravdu nemnoha mužům se v historii módy podařilo stát se skutečným symbolem příslušné stylovosti. A jelikož se z jejich stylu můžeme v lecčems poučit i dnes, uvádíme pro zajímavost padesátku těch nejzajímavějších a nejvlivnějších. 

David Hockney

Britský umělec David Hockney je známým mistrem jednobodové perspektivy a portrétů. Celý svůj život se oblékal tak, že dával přednost osobnímu komfortu před vizuálním dojmem, Lawrence Weschler o něm kdysi napsal: „Jeho smysl pro oblékání je příjemný a pohodlný." David Hockney dbal více na barvu (co taky jeden může čekat od malíře...) než na poslední trendy. David Hockney stále žije a k dnešnímu dni je mu kolem 70 let. Občas je k vidění v šedé flanelové košili od Savile Row, nicméně většinu času zůstává stále věrný prostým pracovním kalhotám, které dobře doplňují jeho uměleckou etiku. Opět Weschler o něm pronesl, že je jedním z nejvíce pracujících umělců, co zná. Umělec byl také velmi zajímavý (ba podivínský) tím, že nosil každou ponožku jiné barvy. I pro toto má Weschler komentář: „Proč vlastně všichni nosíme ponožky stejné barvy? Jen toho času co stojí je všechny seřadit!" Ponožková moudrost má jasné poselství - zkoušejte dosud nevyzkoušené.

 

 

Gianni Agnelli

Pokud jde o osobnost Gianni Agnelliho, tak není tak zcela jasné, odkud pochytil zvyk nošení svých hodinek Cartier na vnější straně manžet. Dodnes se zde proto nabízí prostor pro spekulace: Měl Gianni Agnelli alergii na kov? Nebo snad košile natolik perfektně ušité, že tam nebylo místo na hodinky? Či jej prostě zdržovalo vyhrnování rukávu? Tento prezident Fiatu nosil mimochodem i svoji kravatu stejným stylem - naplno rozprostřenou na hrudníku. I to je zřejmě důvod, proč mu přezdívali „Advokát". Přitom však jeho druhá přezdívka „Král" byla zřejmě mnohem přesnější - za jeho vlády se jenom společnosti Fiat podařilo přivlastnit si 5 % z celého hrubého domácího produktu Itálie. Gianni Agnelli přitom žil tak, jako by to bylo mnohem více, zkrátka, i prezidenti na něj žárlili. Poučení od Agnelliho stojí také za zvážení: Pokud si můžete dovolit aspoň jeden skutečně špičkový oblek, kupte si jej - navždy to totiž změní cestu, jakou přemýšlíte o oblékání. Perfektní linie, maximální komfort i elegance jsou návykové...

 

 

Miles Davis

Po dekády byl hráč na trumpetu Miles Davis synonymem pro to, co je to být „cool". I legendární saxofonista Sonny Rollins o něm pronesl: „Miles byl prostě královsky vznosný: hudba, šaty, vlasy, fyzička, to vše v jednom kompletním a dokonalém balení. " Byl to jeden z těch hudebníků, kteří věřili, že noty, které nezahrajete, jsou stejně důležité, jako ty, které ano. To bylo krédo, které se nakonec promítlo i do jeho krejčovských a oblékacích návyků. Do pozdních 60. let, kdy mimochodem začal spojovat jazz z rock'n'rollem, si nechával šít trojdílné obleky u newyorské společnosti Brooks Brothers. Také se mu podařilo představit a rozvinout zcela nový a osobitý styl: Namátkou žakety vytvořené z jednoho kusu látky a s pouze dvěma švy. K tomu žádné kapsy vepředu a už vůbec ne vycpávky. Naše dnešní finální moudrost říká, že každý muž by měl mít v zásobě aspoň jeden pár skvělých khaki košil / žaketů a skvělými myslíme s úzkým střihem a plochým předkem.

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Cítit se jako Princ z Persie (orientální vůně pro muže pod drobnohledem) Cítit se jako Princ z Persie (orientální vůně pro muže pod drobnohledem)  Už ani nevím, kdo mi ten příběh vyprávěl, a tak se nemohu zaručit za jeho pravdivost. Ten kdosi strávil jistou dobu v jednom exkluzivním... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!