7 originálních nápadů, co se starými CD a DVD

Publikováno: 24.09.2011 10:41 | Petr Hájek

Patrně to sami znáte - za ta léta se vám na stole či ve skříňce nahromadil nepředstavitelný počet starých, nefunkčních, neposlouchaných a jinak nezajímavých CD a DVD. Otázka je, co kreativního by se s nimi dalo provést, jelikož jen z nich mít tácků na 50 tisíc let kreativním osobám jistě nestačí? 

1. CD Lampa

Stačí málo a ze stohu špatných CD máte rázem originální lampu, kterou vám bude každý závidět a ptát se, kde jste ji koupili...

 

2011-09-24-1
 

 

2. Stěna

Využít se dá také odrazivosti a barevnosti CD k tvorbě originálního a živého pozadí na jinak nudné zdi.

 

2011-09-24-1
 

 

3. Stojánek na CD

Jak jinak lépe využít CD stará, nežli k organizaci CD nových? Kapku industriální, ale zase o to více funkční a s vyjádřením krásy koloběhu života.

 

2011-09-24-1
 

 

4. Kus šatstva

Jakkoliv překvapivě to zní, z CD a jejich zbytků se opravdu dá vytvořit kus oblečení, který si na sebe někteří klidně mohou troufnout i obléct.

 

2011-09-24-1
 

 

5. Umění ve velkém

O uměleckých vlnách z CD jsme na našich stránkách již hovořili, snad proto jen zdůrazníme, že jde o metodu sice velmi efektivní, ale potřebujete k ní CD tisíce a tisíce.

 

2011-09-24-1
 

 

6. CD větrník

Zručnější povahy si jistě hravě poradí i s tímto technologicky-konstrukčním oříškem. Díky odrazům je na slunci dojem velmi zajímavý.

 

2011-09-24-1
 

 

7. CD logo na auto

Ačkoliv tento snímek působí jako vyjádření skrytých uměleckých tužeb, ve skutečnosti je myšlenka za ním překvapivě praktická: mezi lidmi v Jordánsku, odkud je i tento snímek, se rozšířila legenda, že to mate policejní radary.

 

2011-09-24-1
 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!