"8": Módní šaty a kyslíkový stan v jednom

Publikováno: 20.05.2011 14:52 | Petr Hájek
Co nám módní a stylový svět světem stojí, tak již odpradávna existovaly vždy dva přístupy k věci: byly tu šaty společenské/jednoznačně na parádu a na druhé straně spíše ty užitkové a ochranné. Hana Marie Newman nicméně přišla s nápadem, jak obojí vskutku neotřelým způsobem spojit...
 
Znečištění přírody i ovzduší dnes nabírá hrozivých rozměrů. Souvisí s astmatem, srdečními chorobami, apendicitidou a dokonce i sebevraždami. Co se týče kvality ovzduší, tak se dá soukromě udělat pár věcí jako třeba nejezdit autem apod. ale zdá se, že existuje i další cesta.
 
2011-05-20-1
 
Studentka newyorkské univerzity jménem Hana Marie Newman přišla s nápadem, který se snaží v člověku zdůraznit najednou jeho individualismus a přitom i zajistit, že daná osoba bude zásobovaná kvalitním vzduchem. V podstatě před sebou máme jakýsi mix mezi praktickým skafandrem a nezvyklým oblečkem.
 
2011-05-20-1
 
Model byl pojmenován stejně divně, jako vypadá: "8". Samozřejmě se oproti běžnému kusu šatstva trochu zvýšila jeho váha, jelikož někde musí být uložena bomba s kyslíkem. Bezpochyby geniální, ovšem, co se děje v případě, že dotyční zatouží po těsnějším kontaktu? Třeba puse?
 
2011-05-20-1
 
Celý projekt je spíše než skutečným produktem určeným do praxe jakýmsi zvednutým hrozícím prstem, který má přimět k pousmání a zamyšlení. Navíc, ulice New Yorku jsou již tak přeplácané, až to není pěkné. Pro zdůraznění faktu, že vy na čistý vzduch dbáte a ostatní nikoliv, dnes ale zřejmě nemůžete nosit nic přesvědčivějšího...Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!