Aktualizováno: Tašky a kabelky od Josefa Klíra

p1
27.02.2011 22:30 | Michal Vošahlík

Shodou okolností jsou to zrovna dva roky, co jsem pro Menstyle napsal článek o pánských taškách. Snažil jsem se tehdy postihnout skutečnost, že zatímco ženy po tři staletí vyvíjely své kabelky, pánská zavazadla zůstávala na rozdíl od těch dámských ostudně prostá, ponejvíc nevkusná a leckdy i nepraktická. Jenže muži snadno dohnali ženskou činorodost v této oblasti, do pánských šatníků přibyly tašky s funkcemi a rysy přejatými ze staletého vývoje dámských kabelek. Nedokáži si představit, že by soudobý elegantní muž, který vlastní alespoň peněženku a svazek klíčů od čehokoli, dokázal vyjít na ulici bez tašky přes rameno nebo tašky do ruky. A to pomíjím, že mnozí z nás nejsou s to udělat jakýkoli pohyb nejen bez peněženy a klíčů, ale i bez svého telefonu, cigaret, kosmetiky, léků, příručního psa nebo slunečních brýlí.

Po uvedení článku o pánských taškách na počátku roku 2009 nám smělejší čtenáři psali do redakce své dotazy, v jakých prodejnách lze jakou tašku zakoupit. Jenže se ukázalo, že většina tašek, jež jsme tehdy představili, přišla na český trh s výrazným zpožděním a některé z tehdejší kolekce jsou k nesehnaní dosud. Proto mne těší, že módní návrhář Josef Klír na svém internetovém obchodě www.josefklirshop.cz nabízí pánské tašky v množství a variacích, které jsou na zdejší poměry neobvyklé. Odvažuji se tvrdit, že nabídka od Klíra dokáže oslovit každého kromě outdoorového turisty městského střihu, kterému stačí jeho ušmudlaná krosna. V Klírově nabídce totiž naleznete už docela všední tašky přes rameno, macaté tašky válcového tvaru, neboli bowling bags, ještě objemnější tašky především na delší cestování, též holdalls, a nebo vaky s karabinou. Mimo toho má Josef Klír v nabídce i dámské kabelky nebo docela ulítlý dvanáctiúhlený kufr, který je ovšem očividnou stylovkou.

Většina tašek od Klíra má celokožený povrch, některé jsou částečně pokryty riflovinou nebo výšivkou emblému Josef Klír Jeans. Kvůli jejich ruční výrobě, která je početně omezena, dosahují tašky a kabelky kvality nesrovnatelné se sériovou produkcí. A ostatně tak je tomu u všeho, co módní návrháři ve svých buticích prodávají.

Jestli nechcete zůstat těmi zpátečníky, kteří nosí klíče v kapse, peněženku na zadku a snaží se jednou rukou, jež chápe láhev s pitím, napsat zprávu na telefonu v druhé ruce, tak nemám lepší doporučení než obchod www.josefklirshop.cz. Svět bude zase o něco přívětivější, když ubudou exoti, kteří nosívají batoh k obleku nebo ke kabátu. A když vás nepřiměje ani nabídka od Josefa Klíra, tak už by měl vstoupit v platnost zákon, který by zakázal nosit batohy a krosny v nadmořských výškách pod určitou rozumnou hranicí. Třeba pod dvěma tisíci metry nad mořem.

Fanoušky tašek od Josefa Klíra bryskně upozorňuji na to, že Josef svůj internetový obchod dne 4. března doplnil o nové kusy pro pány i pro slečny. Přidal též samostatnou kategorii kufrů.


Josef Klír definitely in!
Vinohradská 53
120 00 Praha 2
Telefon: 00420 731 373 373
e-mail: info@josefklirshop.cz
Web: www.josefklirshop.cz

Hodnocení článku:Komentáře

To nejlepší z jarního stylu pro rok 2011 - díl 1. To nejlepší z jarního stylu pro rok 2011 - díl 1. Jako při každé změně ročního období, také ku příležitosti příchodu letošního jara se dočkáme tisíců novinek a jejich vzájemných... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!