Armani oživuje klasiku

Publikováno: 21.04.2011 13:36 | Petr Hájek

Giorgio Armani se ve světě módy a stylu stal nejvíce známým především díky svým jemným, luxusním střihům. Je tu ovšem i další rozměr jeho slávy...

 

2011-04-21-1


Pokud si právě říkáte, o čem to mluvíme, když ne o stylu, pak tuto záhadu hned objasníme: značka Giorgio Armani je slavná také díky vynikajícím snímkům, které doprovází celou její existenci. Určitě je tudíž na místě věnovat pozornost i tomuto (zákazníky méně známému) rozměru designérského studia.

 

 

2011-04-21-1


Od svého příchodu na trh někdy v 80. letech minulého století značka Emporio Armani vyzrává (ostatně jako vše s časem) a během času okořenila svoje existující krejčovské know-how mladším a neformálnějším stylem a tedy i kapku jiným estetickým dojmem.

 

 

2011-04-21-1

Prakticky veškerá historie firmy je zdokumentována ve štědře vydávaných velkoformátových katalozích pod nimiž bývá podepsána Rosanna Armani (sestra designéra). Zejména ty z let 1987-1997 bývají mezi sběrateli kvalitních snímků velmi vyhledávaným artiklem, jelikož jsou tyto perfektně nasvícené fotografie vždy malými uměleckými díly.

 

 

2011-04-21-1


A proč vlastně ten rozsáhlý úvod? Jelikož v New Yorku se právě koná fotografická výstava s názvem "Momenti di Emporio", jejímž motivem je právě historie značky Emporio Armani. Výstava je na Fifth Avenue a doprovází jí i akce Emporio Armani Remix (bohužel pouze pro USA, takže o důvod víc, udělat si dovolenou do NY nebo San Francisca), v jejímž rámci se na trhu znovu objeví některé kusy ze starších kolekcí (pochopitelně mírně aktualizované). Výstava bude otevřená do konce měsíce.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!