Axcent of Scandinavia, estetické skvosty na náramku

Circuit
12.02.2009 22:06 | Michal Vošahlík

Stejně jako správná žena má vícero kabelek a umí je citlivě střídat tak, aby pokaždé ladily k jejímu oděvu a odpovídaly aktuální společenské situaci, stejně tak správný muž musí mít nejen vícero náramkových hodinek, leč i jemnocit na jejich volbu podle svého šatu a situace. Muž volí hodinky rovněž i podle svých aktivit: na sport vybírá především podle druhu sportu, do společnosti vybírá především podle manžety košile, podle shody barvy náramkového pásku hodinek s barvami opasku kalhot a obuvi, podle barvy a materiálu ostatního oblečení.

Za dobu přísně přesného dodržování souladu vzhledu svých hodinek se svým dress code jsem byl schopen koupit si hodinky od stejné značky více než jednou pouze v jednom případě, a to případě značky Axcent of Scandinavia. Mezi hodinkami od Axcent of Scandinavia nenaleznete složité chronografy, a zároveň mezi nimi nenaleznete ani dva podobné modely. Většina náramkových hodinek od společnosti Axcent of Scandinavia je svou vizáží natolik originální, až se stává extravagantní.

Za mimořádný a zároveň umný design těchto modelů se zasloužila skupina mladých designerů, kteří pro společnost podobu hodinek navrhují a pod jejichž jménem i podpisem, jenž se nechává na každém kusu umístit na spodní stěnu ciferníků, jsou hodinky i distribuovány. Nejslavnější z rezidentních designerů, Daniel Jakobsson, navrhl pro tuto značku první model náramkových hodinek pojmenovaný Speedster, tímto značku proslavil a následně se vypracoval na pozici brand managera společnosti. Hodinky Flexible Pace, další z raných modelů, se dočkaly neobvyklého ocenění tak, že jeden jejich exemplář byl vystaven jako exponát v Muzeu moderního umění v San Franciscu.

Luxusní vzhled si žádá mimo designu i materiály první třídy. Některé modely mají náramky z jemné kůže z italských výroben, jiné modely mají ciferník zhotovený z minerálního křemičitého skla z dílny Swarovski. Přiznejme si, že značka Swarovski je zaklínadlo a že i z obyčejných výrobků vykouzlí luxusní zboží. Například i z obyčejných umělých řas ze Sephory se po jejich posázení kamínky od Swarovski stane zázračný luxus.

Jedním ze svěžích rysů značky Axcent of Scandinavia je ten, že nerozděluje své kolekce na pánské a dámské, nýbrž celou nabídku uvádí jednoduše jako unisex. Soudný muž si nemůže nevšimnout, že některé hodinky vypadají více dámsky a některé zase více pánské. Leč kdyby tento soudný muž svou soudnost střídmě omezil a zatoužil by po náramkových hodinkách se spíše dámskými motivy, pak by mu za tuto poptávku díky přístupu značky Axcent of Scandinavia nikdo hlavu neutrhl.

Značku Axcent of Scandinavia povyšují především její zákazníci. Ze slavných a významných osobností jsou to Miss World a Miss ČR 2006 Taťána Kuchařová, Miss ČR 2008 Zuzana Jandová, Miss ČR 2007 Kateřina Sokolová, Česká Miss 2006 Renata Langmannnová, Miss ČR 2004 Jana Doležalová, Miss ČR 2003 Lucie Váchová, dále české modelky Simona Krainová, Agáta Hanychová, Barbora Kolářová, Michaela Wöstlová, Hana Mašlíková, Edita Hortová, Petra Macháčková, Iveta Lutovská, z mužů pak módní návrhář Josef Klír, rezidentní DJ’s z pražského Duplexu Uwa a Lucaso a především všichni tři vítězové tuzemské soutěže Muž roku. Nekonvenční modely hodinek byly zvoleny rovněž jako doplněk postav z filmů Catwoman, X-MEN nebo I, Robot.

Reklama, že hodinky Axcent of Scandinavia nosí mimo Mužů roku a modelek i Catwoman, je sice bezuzdně lákavá, přesto vězte, že design hodinek této značky, který representuje všechny podoby vkusné nápaditosti, je ještě tisícinásobně lákavější.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!