Beluga aneb to nejstylovější a nejluxusnější, v čem můžete na vodu

Publikováno: 05.11.2010 12:24 | Petr Hájek

Luxusní jachta s názvem „Beluga, císařovna sedmi moří" je novým svěžím pohledem na konstrukci super-luxusních plavidel pro extrémně bohaté jednotlivce.

 

2010-11-05-1

 

V jachtě se snoubí hned několik motivů a vlivů: jde o společné dílo, do nějž stejnou měrou přispěl Will Erens, CEO & Chief Designer firmy Pursang a svoje si též řekla i firma Glass Deco International. Výsledkem je unikání komplet, v němž se opět mísí řada zřejmých vlivů: kouskem loď připomíná moderní superjachtu, kouskem bárku rybáře a jiným zase velrybu atd.

 

2010-11-05-1

 

Bezchybnost celkového designu vytváří unikátní a neopakovatelnou atmosféru v níž se zároveň kombinuje uměleckost, užitnost, příroda a luxus plovoucího hotelu. Pokud si říkáte, že je zevnějšek jako z pohádky, to jsme ještě ani nezmínili interiér napodobující známé pohádky a legendy (Pinocchio, Moby Dick, ...).

 

2010-11-05-1

 

Dvě patra jachty jsou spojeny skleněným schodištěm. Jídelna je pro změnu vybavena texturovaným skleněným kobercem, jež se inspiruje v perských motivech. Lustr je přímo zhmotněním všech luxusních snů - má celých 9 metrů a táhne se přes celou loď. Nechybí samozřejmě ani bar a knihovna.

 

2010-11-05-1

 

Beluga má celkem 5 luxusních apartmánů, z nichž je každý vybaven vytažitelným balkonem. Do lodi se vešlo také mini divadlo, kino, 14 metrů velký bazén, bar, tělocvična a turecké lázně s vířivkou. Tvůrci pamatovali i na zelený koutek plný rostlin a palem. Garáž zde slouží ke dvojímu účelu - lze ji hbitě proměnit v noční taneční klub.

 

2010-11-05-1

 

O ceně se návrháři nezmínili, jen nepřímo naznačili, že to není nic pro sociální případy s příjmem pod 10 milionů USD ročně...

Hodnocení článku:Komentáře

Nejstylovější muži minulého týdne, díl 22. Nejstylovější muži minulého týdne, díl 22. Je nesporným faktem, že slavní muži jsou trochu více na očích a tedy je i jejich styl pod pečlivým okem veřejnosti. Ani my jsme... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!