Brýle možná brzy nebudou potřeba

2012-10-10-1
10.10.2012 12:10 | Petr Hájek

Lehce katastrofická zpráva pro stylovou sféru dorazila z vědecké sekce - podařilo se jim totiž zajistit, aby brýle již prakticky nikdo nepotřeboval.

 

2012-10-10-1

Zdroj: Dvice 

 

Podle všeho a k velké nevoli stylu a módy dbalých osob po celém světě se klasické brýle nošené na nose mohou brzy stát stejně archaickým kouskem příslušenství moderního člověka, jakými se stala postupně třeba i břitva, síťka na knír, plivátko a další podobné vymoženosti, jenž sice ve své době lidstvu posloužily, ovšem dnes zmizely v propadlišti dějin.

Výzkumníci ze State University of New York a jmenovitě její sekce věnované optometrii experimentovali s kontaktními čočkami nového typu, jenž pomáhají oku, aby se v časném věku nedeformovalo, což je pro většinu lidí způsob, jak ke svým dioptriím přijdou. S čočkami se oko naopak zformuje korektní cestou.

A jelikož nebudete poté potřebovat ani kontaktní čočky a ani klasické brýle, je evidentní, že už je nebudete muset nosit. Pro jednoho to je možná skvělá zpráva a už se nemůže dočkat, ale osoby, jenž si na stylové brýle zvykli, z toho možná budou v lehké depresi. Když ale přijde na věc, nic vám nebrání nosit tam jen sklo bez korekce, že ano.

A málem bychom zapomněli dodat, že se to celé týká pouze krátkozrakosti. Navíc jde o spíše experimentální zákrok, takže než projde všemi testy a zdravotními certifikáty, uteče ještě hodně vody. Zatím si tedy můžete rozmýšlet, zda je to spíše dobrá, nebo špatná zpráva a jak to vyřešit při zachování stylu i pohodlí zároveň...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!