Clear Colours by Josef Klír 2011

kkk2011_1
23.01.2011 13:50 | Michal Vošahlík

Jsou události, bez nichž by se žádný kalendářní rok neobešel a na kterých každoročně nelze chybět. Když pominu některé svátky a oslavy, tak nejlepším příkladem je křest dalšího kalendáře módního návrháře Josefa Klíra. Tentokrát už podeváté představil Klír svůj autorský kalendář a uspořádal k němu módní přehlídku modelů z každého kalendářního měsíce.

Akce proběhla nedaleko od Josefova ateliéru, a totiž v prostorách Palace Illusion kde jinde než na Vinohradské ulici. Jiné prostory znamenaly zase o něco jiný průběh večera, když jej srovnáváme s minulými jeho ročníky. Taneční parket se světelnými čtverci spolu s taneční hudbou nenuceně proměňovaly večer na večírek.

Kalendář a módní přehlídka k němu byly velmi barevně rozhýřené v souladu s tématem Clear Colours, v galerii pod článkem si můžete prohlédnout některé z modelů, jejichž představení na přehlídce provázel spontánní a nadšený potlesk. Jakkoli usiluji vyhnout se vznosným slovům, stejně přiznám, že přehlídka naživo zase brala dech. Z úchvatných dojmů se střízlivá slova těžko dělají.

Večerem mne mimo těchto dojmů z módy provedly i drinky slovenské společnosti Karloff, které upřímně pochválil i Josef Klír a pokřtil jimi svůj kalendář. Rozhodně se nechci dopouštět laciné propagace, přestože to tak samozřejmě vypadá, ale rád bych upozornil na příjemnou sérii pěti likérů, které se od sebe vzájemně liší nejen svou ovocnou příchutí, ale především obsahem alkoholu, který se zvyšuje postupně vždy o deset procent. Abych se nezpronevěřil svému neuspořádanému životu, prošel jsem si celou cestu do 32% do 72% a na některých jejích místech jsem se i několikrát zastavil.

Jakmile vyšel další kalendář Josefa Klíra na svět, může další kalendářní rok pokračovat. Nezbývá, než se těšit na příští rok, příští kalendář a příští jubilejní oslavu s módní přehlídkou.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!