Co budou nosit vesmírní turisté?

Publikováno: 08.11.2011 13:24 | Petr Hájek

Jak se nám blíží datum prvních výletů běžných lidí do vesmíru, tím více lidi začíná zajímat, co si vlastně na sebe takový cestovatel musí obléct?

 

2011-11-08-1
 

 

Společnost Virgin Galactic má v plánu pro svoje zákazníky a jejich vesmírné cesty (znáte to, několik prvních multi-multi-milionářů, co si mohou dovolit zaplatit místo v raketoplánu) vše rozjet ve velkém stylu ještě před koncem roku 2013. Již dnes ale máme vzácnou příležitost nahlédnout do šatníku budoucích polo-astronautů.

 

2011-11-08-1
 

 

Ano, čtete správně, „do šatníku" a nikoliv „do skafandrovníku". Jde o to, že Dr. James Vanderploeg, jinak vrchní lékař u Virgin Galactic, potvrdil, že jejich zákazníci-návštěvníci nebudou mít tlakové skafandry jako skuteční kosmonauti, ale spíše něco jako osobní overaly + k nim samostatné boty s měkkými podrážkami. Sestavu pak doplní ještě měkké letecké helmy s mikrofony a sluchátky.

 

2011-11-08-1
 

 

Abychom volně citovali přímo tvůrce: „Vkládáme do celé věci, tedy, aby měli naši zákazníci prvotřídní zážitek v nulové gravitaci, vše, co můžeme. Konkrétně u obleků se pokusíme prozkoumat různé možnosti a pak vybrat nejlepší." Celý skafandr musí být též velmi pravděpodobně bohatě vycpaný nějakou měkkou látkou, aby se 6 návštěvníků nezranilo navzájem nebo o nějaké na lodi trčící příslušenství.

 

2011-11-08-1
 

 

Shrnuto a podtrženo - první dojem odhaluje cosi, v čem jsme mohli vidět Jamese Bonda již někdy okolo roku 1979. Konkrétně tedy nejen ho, ale i jeho spoluhráčku Holly Goodhead, jenž se oba mihli v kultovním dílu Moonraker. Na snímcích je máme zachyceny právě v okamžiku, kdy se snaží nenápadně dostat do jedné z Draxových lodí.

 


 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!