Co by muž měl mít v šatníku bez ohledu na věk? (úvod)

Publikováno: 24.07.2011 10:35 | Petr Hájek

Jelikož je stylovost tak široký pojem a týká se tolika předmětů a doplňků, je jen logické, že některé z nich budete používat v životě častěji, nežli jiné. Je ale úplně jedno, jestli je vám 18, 42 nebo 70, některé se zkrátka budou hodit vždy.

1. Profesionální kravata

Ať už máte na nošení tohoto (z pohledu čistě praktického) relativně zbytečného kusu šatstva názor jakýkoliv, je pravdou, že se vám v dnešní společnosti bude hodit zdaleka nejčastěji a nejdříve. Při žádosti o práci, na formální příležitosti do společnosti a přirozeně také poslouží k té jisté velmi důležité věci - k prvnímu vážnému experimentování s vlastním oblečením.

 

2011-07-24-1
 

 

2. Sportovní či klubové sako

Tak okolo dvacítky je vhodné do sbírky zařadit i první lehký blejzr, který by neměl být sezónně omezující. Rovněž by neměl sklouzávat k nějaké přespřílišné složitosti: vhodné je volit minimalisticky, ale přitom i pro maximální pohodlí. Vybírejte skutečně důkladně, protože první blejrz vám zůstane pěkných pár let...

 

2011-07-24-1
 

 

3. Šitý oblek

Pro práci, společenské akce a další události by muž měl mít ještě před 25 lety věku aspoň jeden šedý a univerzální oblek. Opět jedna z věcí, se kterou se neztratíte, navíc příjemně univerzální - kdykoliv si nebudete jisti, co si vzít v rámci jisté akce na sebe, můžete si vsadit na to, že podobným oblekem zde nikdy a nikoho neurazíte...

 

2011-07-24-1
 

 

4. Košile na míru

Tak někdy okolo 30ky, kdy jsou již vidět první životní úspěchy, je vhodné je podtrhnout i prvními košilemi na míru. Ten rozdíl se musí zažít, aby muž uvěřil, jak pohodlná a příjemná na nošení podobná věc může být, aneb kdo jednu zkusil, nechce jinak!

 

2011-07-24-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!