Co nového v hodinkové branži, díl 2.

Publikováno: 13.02.2010 16:57 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.

Tissot T-Touch Expert


Firma Tissot nedávno zařadila do své hodinkové kolekce T-Touch Collection další novinku. Nese jméno T-Touch Expert Watch a jedná se o model, který zvládne na 15 funkcí (kompas, barometr, výškoměr, teploměr atd.). Pouzdro je titanové a má v průměru 43,6 mm. Namísto skla zde najdeme safírový křišťál. Hodinky jsou odolné do 100 m  pod vodou.

 


 

Franck Muller Chronograph Conquistador Grand Prix


Hodinky s názvem délky hodné šlechtice však zcela v kontrastu neimplikují historii ani umění, ale oblast zcela jinou - jejich konstruktér Franck Muller se inspiroval ve formulích F1. Hodinkám se (dle jeho slov) poměrně dobře podařilou zkloubit sílu a dobrý vkus. Hodinky jako takové jsou vyrobeny z kosmického materiálu známého jako "Ergal", což je odolná slitina  používaná ve vesmírných letech apod.

 

 

 


Patek Philippe Sky Moon Tourbillon


Velmi pohledný kousek pro tradicionalisty s římskými číslicemi. Jedná se o nejsložitější hodinky, jaké kdy firma vyrobila. Pozadí je černé, okolí ze 18karátového zlata. Jsou tu i další praktické funcke jako třeba nekonečný kalendář. Zdůrazňujeme, že se jedná o poctivou mechanickou práci, nikoliv digitální modernu.

 


 

IWC Pilot Watch Chronograph Automatic


Ačkoliv byly první modely této řady někdy ve 30. letech minulého století věnovány převážně prvním aviatikům, dnes si je může dopřát i běžný občan. Hodinky mají průměr 42 mm, jsou z 18karátového zlata nebo nerez ocele. Odolnost vůči vodě je tentokrát 60 m. Firma dokonce uvádí i to, jak dlouho hodinky vydrží na jediné natažení, tak tedy: 44 h.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!