Co nového v hodinkové branži, díl 3.

2010-03-02a
02.03.2010 19:07 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.

Casio Pathfinder PAW-5000-1


Ačkoliv tyto hodinky ještě nejsou oficiálně na západním trhu, rozhodla se společnost Casio i přesto vydat aspoň seznam funkcí, které zvládnou: 6pásmové bezdrátové nastavení správného času, jsou odolné do 100 m, mají trojici senzorů (teplomě, výškoměr, kompas) a zřejmě i kompletně solární napájení. Distribuce by měla začít kolem dubna a to za ceny od 450 USD.

 

 

Breiting Seawolf Avenger Blacksteel Chronograph


Také firma Breitling inovuje - nový model v řadě "Avenger" je toho jen dokladem. Hodinky jsou unikátní především tím, že namísto tradičních fyzikálních tlačítek jsou zde magnetická, bezdoteková. Díky tomu šlo zvýšit odolnost na vodu až do 1 000 m. Sice nepředpokládáme, že by našinci nestačilo obvyklých 50-100 m, ale proč nemít to nejlepší na trhu, že ano. Jedná se o limitovanou edici na 2 000 kusů.

 

 

Texas Instruments EZ430-Chronos


Styl různých lidí je přirozeně rozdílný. Jiný má profesor před důchodem a jiný mladý hacker. A právě na techničtěji orientované osoby je zaměřen i model EZ430-Chronos od TI. Jedná se o 50 USD kit plně programovatelných hodinek, které si lze upravit díky USB programátoru a C kompiléru k mnoha funkcím - odečítání teploty, tlaku i směru, je tu interface na další externí udělátka typu pedometr či měřiče tepu. Lze použít i jako data logger.

 

 

AirNautic AN-24 Pilot


Časoměřič vytvořený v tradici perfektních švýcarských leteckých hodinek patří k mimořádně zajímavým kouskům. Displej má 24hodinový styl a použité barvy jsou jasné a kontrastní. Rozměry dosahují 41,5 x 11,75 mm. Krytí zajišťuje safírové sklo. Řemínek je tradiční černá kůže. Odolnost do 100 m piloti zase až tak často nevyužijí, vlastně se vsadíme, že drtivá většina z nich podobnou věc nikdy ani vyzkoušet nechce...

 

 

Hodinky.czPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!