Co nového v hodinkové branži, díl 4.

2010-03-20-1
19.03.2010 11:18 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami. 

Bell & Ross Vintage Carbon 123 & 126


V nových hodinkách od Bell & Rossi se zároveň snoubí cosi nového a starého. Jedno je každopádně jisté – jedná se o jedny z nejpohlednějších „vintage“ hodinek od této firmy za dlouhou dobu. Použití barev ladících s řemínkem i matné tělo hodinek spolu perfektně ladí a tvoří dokonalý celek.

 

 

Patton P42 Extreme Watches


Od pařížské firmy Place Vendôme pochází nová hodinková řada „Patton P42“. Firma si kromě decentního vzhledu zakládá především na naprosté odolnosti a přesnosti za všech životních situací. Švýcarská dílna proslulá svojí pečlivostí, kde se hodinky vyrábí, kontroluje, zda je každý kus hodinek sestaven dokonale přesně. Všechny hodinky používají vysoce kvalitní chirurgickou ocel a mají safírové sklo odolné proti poškrábání. Hodinky existují celkem v 17 variacích.

 

 

Cabestan Sol Invictus


Za tímto vznešeně znějícím jménem se ukrývají solární hodinky velmi neobvyklé konstrukce, které nešetří vertikálně umístěnými kolečky. Zařízení obsahuje celkem dva mikromotory používané v lékařství, jelikož jsou nejmenší svého druhu – pouhých 1,9 x 5,5 mm. Dle tvůrců jsou hodinky perfektně tvarované i vybalancované. Zkrátka, ráj pro muže libující si ve složitých heblatech. Je tu ovšem jeden zádrhel a tím je cena – 595 000 CHF není za hodinky právě málo.

 

 

Jean Dunand


Jedna z nejkreativnějších firem hodinkového světa je tu opět a to již se svým 4. modelem. Ten je silně inspirován léty 1880-1930, což byla doba zrození využití elektřiny, rádia i kina, automobilů, letadel, jazzu, mrakodrapů i řady interesantních stavebních stylů. Hodinky mají po natažení rezervu 72 h a trochu zblízka připomínají chaplinův film „Modern Times“. Hodinky mají rozměry 48 x49 mm.

 

 

Hodinky.czPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!