Co nového v hodinkové branži, díl 5.

2010-03-29-1
29.03.2010 12:08 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.  

Rolex Explorer

Nestárnoucí hodinková legenda, firma Rolex, představila 39 mm velkou verzi jedné své klasiky jménem "Explorer" datující se se svými prvními modely až někam k roku 1953. Dodejme pro zajímavost, že v původníh knihách Iana Fleminga nosil Explorery i James Bond. Sklo je zde samozřejmě safírové, žádný plast. Rolex Explorer přežije potápění do 100 m a na jedno plné natažení vydrží až kolem 48 hodin.

 

 


 

Marvin M014

Opět jedny ze zajímavějších hodinek, které mají velmi neobvykle navržený design - namísto tradičního obřího displeje + řady menších zde najdeme jen ty malé. Ocelové pozudro je poměrně velké - 50 x 38 mm, takže rozhodně doporučujeme jen na větší ruku. Sklo jako již tradičně safírové. Marvin M014 je rozhodně zajímavý přírůstek do sbírky, na druhou stranu uznáváme, že jde o model s prakticky žádnými funkcemi navíc. Cena dělá kolem 1 000 USD.


Porsche Design Indicator Watch

Ačkoliv je model Porsche Design Indicator Watch bezesporu nádherným kusem mechanického umu, většina z nás jej zřejmě díky cenovce 100 000 USD bude obdivovat jen přes sklo. Taktéž i omezení na 50 vyrobených kusů ročně se zřejmě většiny z nás nedotkne. Design je rozhodně prvotřídní, chladně mechanický, i moderně čtivý zároveň. Kromě vteřinovky disponuje tento model navíc i stopkami (10 h max.) a ukazatelem zbývající rezervy nátahu.


Max Bill Junghans Watches

Celým 20. stoletím prověřená firma Junghans Watches se stihla proslavit jako tvůrce poctivých designů, což je koneckonců i případ aktuálního modelu. Jedná se o příjemnou variaci na 60. léta, která v sobě sdílí rysy retro i moderny. Hodinky byly v této řadě uvedeny v celkem trojici modelů: Bez čísel i s čísly. Cena se pohybuje v rozpětí 515-1 320 EUR.

 

 

Hodinky.czPřipojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!