Co nového v hodinkové branži, díl 6.

Publikováno: 08.04.2010 15:56 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.  

Orient CEM75001B a CEM65001B

Dva nové modely Orientu nesou jména CEM75001B (vlevo) a CEM65001B (vpravo). Hodinky jsou odolné do 200 m a jejich pouzdro i pásek jsou vyvedeny v nerezové oceli. Jako sklíčko je zde minerální křišťál. Svítivost ručiček po nasvícení vydrží cca 4-6 h. A jak jsou hodinky přesné? +/- 20 vteřin denně.  Cena je také poměrně rozumná - 190 USD, resp. 250 USD.

 

 

 

Xetum Tyndall

Firmy vyrábějící hodinky tu nemáme jen ty tradiční a lety ověřené, ale také zcela nové, jako třeba Xetum sídlící v San Franciscu. I tentokrát je pouzdro nerezové, ovšem zajímavé je nyní zejména to, že hodinky jsou sestaveny ve Švýcarsku. Sklíčko je zde tvořeno safírovým sklem. Hodinky mají velikost cca 40 mm. Odolnost proti vodě je pouze do 100 m. Cena činí 1 395 USD.

 

 

Montres DeWitt Blackstream Chronograph

Na letošním veletrhu Baselwolrd 2010 bylo k vidění mnoho, jako třeba tyto hodinky od francouzského hodináře Montrese DeWitta. Tvůrci tohoto modelu se inspirovali aviatikou, což potvrzuje kromě tvaru i barevné ladění. Hodinky mají průměr 44 mm, jsou uzavřeny titanovým pouzdrem a na ruce je zajišťuje gumové poutko připomínající aligátoří kůži. Cenu se nám nepodařilo vypátrat, ale bude bezesporu odpovídat tomu, že jde o hodinky z omezené 250kusové edice.


Very Zino Navigator


Osobnost Zino Davidoffa známe z mnoha branží a jednou z nich je i ta hodinková. Jedná se o typické sportovní hodinky určené běžcům, bikerům a podobným osobám, pro které byly schválně zvoleny kontrastní barvy pro dobré odečítání údajů. Design je kapku neobvyklý - namísto perfektního kruhu tu máme mírný ovál, který oživuje jinak tuctovou vizáž. Cena opět neznámá.

 

 

Hodinky.cz
Hodnocení článku:Komentáře

Budík pro příjemné probouzení každý den Budík pro příjemné probouzení každý den V dnešním hektickém životě je strašně těžké zajistit si dostatek pravidelného spánku. Často musíme kvůli zaměstnání cestovat,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!