Co nového v hodinkové branži, díl 7.

Publikováno: 21.04.2010 15:30 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.  

Jaquet Droz Eclipse


Stěžejním motivem hodinek Jaquet Droz Eclipse je Měsíc a 8 hvězd okolo něj. Měsíc samozřejmě mění dynamicky fáze. Hodinky jsou to stylové a nepřeplácané a ihned zaujmou svojí střízlivostí - velmi zajímavě působí zejména to, že čísla kolem okraje neudávají hodiny, jak je dnes zvykem, ale dny v měsíci. Hodinky jako takové symbolizují maličkaté tečky u okrajů. Pouzdro z červeného zlata má průměr 43 mm.

 

 

 Ulysse Nardin Circus Minute Repeater


Na hodinkách se dnes objevuje kdeco, takže jistě není žádným přehnaným překvapením zjištění, že hodinkám Ulysse Nardin Circus Minute Repeater dominuje scéna z cirkusu se vším podstatným - žongléry, medvědem i krocením šelmy. Figurky jsou vytvořeny z 18karátového bílého zlata. Pouzdro hodinek je pak velké 42 mm. Sklo je zde safírového typu a pásek kožený. Odolnost do 30 metrů potěší též. Cena dělá 262,50 USD.O.D.M. Reverse Double Digital


A máme tu další skutečně nevídaný kousek, za jehož vytvořením stojí designérské studio O.D.M., které se zde rozhodlo prohodit ovládací prvky a displej. Máme tu tedy dva displeje ukazující čas (jeden černobílý a druhý bíločerný - oba jsou umístěny na protilehlých stranách). Ke cti hodinek je třeba připočíst obrovské ovládací prvky skvěle dostupné ze všech stran, které dominují čelní straně. Hodinky jsou k mání v různých barvách a to za cenu 120 USD.Welder K26 Watches


A i ve finále opět unikátní kousek. Hodinky ukrývající se za nenápadným názvem Welder K26 Watches mají v rukávu jeden mimořádně silný trumf - umí měnit barvy jako chameleon! Je ale samozřejmě nutno nejprve přiložit ruku k dílu a svépomocí vyměnit sklíčko úplně nahoře - v dodávce jsou 4 barvy (červená, světle modrá, zelená a krémově žlutá).

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!