Co nového v hodinkové branži, díl 8.

Publikováno: 01.05.2010 15:14 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes krátký průřez posledními novinkami.  

Kisai Broke USB Watch


Tokijský výrobce hodinek známý jako Tokyo Flash se nedávno pochlubil s novým a velmi stylovým modelem - hodinkami Kisai Broke USB Watch. Zákazníkum je přislíbeno pohodlné nabíjení a delší výdrž díky nabíjení skrze USB. Je zřejmé, že největším esem hodinek bude neobvyklý typ displeje připomínající tak trochu skleněnou mozaiku. Prý to není tak složité, jak se zdá: Vnější pás jsou hodiny, vnitřní minuty v násobcích pěti a jednotlivé 1-4 minuty jsou pak ukázány zcela ve středu.

 

 

 Casio GA100A-7A


Hodinky Casio GA100A-7A lze jednoznačně doporučit všem, kdo je mají rádi velké, masivní a trvanlivé. Dostupné jsou v bílé, žluté a černé. Odolnost proti vodě je zachována do 200 m pod hladinou. Sklíčko je tvořeno minerálním křišťálem. Stopky pracují s 1/1 000 vteřiny a je tu i světový čas ve 48 městech. Rozměry jsou 51 x 17 mm a váha 65 g.

 

 

Luminox SR-71 Blackbird 9052


Sympatické hodinky z limitované edice 999 kusů. Mají rozměry 44 x 50 x 15 mm a ocelový řemínek i obal. Použité safírové křišťálové sklo je s antireflexní úpravou. Jako další zajímavou vlastnost hodinek vidíme i to, že mají magnetický kompas. Výdrž baterie je taktéž velice slušná - 45 měsíců. Odolnost proti vodě je "jen" do 100 m. Zato ale nechybí ani další obvyklá kosmetika - odpočet, alarm, stopky.

 

 

Casio Pathfinder PRW-5000-1ER


Vysoké číslo v řadě Pathfinder naznačuje, že tento model Casio bude patřit k mimořádně vybaveným a to můžeme jen potvrdit. Hodinky jsou solárně napájeny, samy si bezdrátově sledují atomový čas v 6 centrech, je tu výškoměr, barometr, kompas a teploměr. Dále nechybí ani světový čas, stopky, odpočet, 5 alarmů, odolnost do nízkých teplot, sklíčko z minerálního křišťálu a ještě si sdělme fyzické parametry - 49 mm x 14,6 mm x 85 g.

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!