Co nového v hodinkové branži, díl 9

Publikováno: 14.05.2010 13:00 | Petr Hájek

Není snad osvědčenějšího prostředku, jak doplnit styl muže, nežli právě kvalitní a originální hodinky. A jelikož se i v této branži neustále něco děje, nabízíme vám dnes opět krátký průřez posledními novinkami. 

Patek Philippe Calatrava

Hodinky této značky máme na trhu již někdy od roku 1930. Do dnešního dne však neztratily nic ze své popularity. Není mimochodem náhoda, že největší částka všech dob zaplacená za hodinky byla právě za tento typ a to 1,78 milionu USD. Hodinky jsou kapku minimalistické, stále ale velmi velmi elegantní. Určitě jsou však vhodnější pro příznivce tradičnějších designů než pro ctitele moderních sportovních kousků.

 

 

Ferrari GMT Automatic

Spojení mezi výrobci hodinek a tvůrci aut již patří mnoho let v hodinkové branži k dobře zažitým a nikoho nepřekvapí. Společnost Ferrari právě ve spolupráci s tvůrci hodinek Panerai dala vzniknout hodinkám Ferrari GMT Automatic. Jejich design je do značné míry ovlivněn interiérem a exteriérem vozů Ferrari, takže pokud je to něčí šálek čaje, proč ne.

 

 

ChronoSwiss TimeMaster Calendar

Ačkoliv patří firma Chronoswiss spíše k těm mladším na trhu, již se jí podařilo vybudovat si v branži solidní pověst. Hodinky jsou poháněny automaticky a mají přesnost +/- ¼ sekundy za den. Stopky tu jsou 12hodinové. Hodinky jsou sice kapku větší, než je dnešní průměr, o to jsou však na druhou sranu čitelnější. Samozřejmě nechybí informace o dni, měsíci a datu. Řemínek je standardně kožený.

 

 

Cartier Rotonde Tourbillon Black

Kulatými hodinkami člověk dbalý stylu opravdu nikdy nic nepokazí. Firma Cartier si toho je velmi dobře vědoma a vlastní proto i rozsáhlou sbírku podobně designovaných modelů. Černý řemínek a římské číslice propůjčují dnes představenému kousku nadmíru luxusní vizáž. Hračičky a technicky založené osoby jistě potěší, že je vidět dovnitř hodinek na pohybující se mechanismus.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!