Co stylového se nosí na očích?

Publikováno: 28.11.2011 12:08 | Petr Hájek

Jestliže s někým mluvíte nebo na někoho pohlédnete, skoro jistě se mu přitom budete dívat do očí, není tedy divu, že právě oči jsou místem, kde lze styl vyjádřit velmi efektivně a nepřehlédnutelně.

1. Zlaté a diamantové řasy

Tento trend není úplnou novinkou, již někdy v roce 2006 vyráběla designérka Gina Brooke podobnou diamantovou řasenku pro Madonnu. Tyto řasy jsou vyzdobeny diamanty váhy asi 0,75 karátu a s unikátním typem zpracování. Jestliže zatoužíte po něčem podobném, budete si muset nachystat asi tak 10 000 USD za jeden diamantový kousek, popřípadě by mělo stačit pouhých 1 350 USD, pakliže se spokojíte jen s kovem.

 

2011-11-28-1

 

2. Maska s krystaly Swarovski

Poprvé se objevily v karnevalové sezóně 15. století a i dnes jsou nesmírně oblíbené. Dříve se dělaly hlavně z kůže a látek, ovšem designérka Mimi Plange dospěla k názoru, že je čas na menší stylovou změnu a rozhodla se použít jako hlavní zdobící prvek krystaly Swarovski. Model na snímku se inspiroval v africké kultuře a místních jizvových ozdobách. Tyto masky se dělají zásadně ručně a vždy jde o unikát.

 

2011-11-28-1

 

3. Diamantové záslepky

Podobné doplňky mají ve společnosti několik úloh - u osob nevidících se používají k zakrytí očí, dají se však stejně dobře použít i jako spací masky za té situace, že vám vadí světlo, no a nesmíme zapomenout ani na prvek ryze zábavný: i pouhá „slepá bába" je po několika koktejlech nesmírně zábavná hra... Designéři dnes neopomněli vytvořit řadu luxusních záslepek hojně používajících diamantů i křišťálu. Jak vidno, poslepu si troufnou na molo i některé modelky...

 

2011-11-28-1

 

4. Vícebarevná oční páska

Představovat někomu černočernou pirátskou klasiku jistě není potřeba, ovšem i takto zdánlivě jednoúčelová věc se dá pojmout se skutečně maximální stylovostí. Stačí k tomu docela málo (tím nemyslíme peníze) - přidat barvy, jaké nosíte a vše podtrhnout zlatem, diamanty a křišťálem. Třeba rapper Slick Rick nosí podobnou vícebarevnou oční pásku v ceně asi 20 000 - 25 000 USD (tu vytvořila k jeho 40. letům slaveným v roce 2005 jeho žena Mandy).

 

2011-11-28-1

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!