Converse – s basketbalem ruku v ruce

con1
24.02.2011 18:17 | Módní Blog

Tenisky Converse před pár lety znalo v naší republice jen pár vyvolených. Jenže poté se staly absolutním hitem. Vidět jsi je mohl/a na snad každém druhém člověku a kdo je neměl, nebyl zkrátka in. Teď už jsou osobité tenisky považovány za součást módního světa, ale víš, jak se vlastně dostaly na výsluní? Pokud ne, tak čti dále.

 

 

Converse jako produkt uklouznutí

 

Za vznikem této velice úspěšné značky stojí pan John Marquis Converese, který dostal nápad vyrábět boty s gumovou podrážkou. Ale proč vlastně? Bylo to jednoduché. John Marquis zkrátka uklouznul a tak jej napadlo, proč nevyrábět botu, která bude vybavena protiskluzovou gumovou podrážkou. A fenomenální kus obuvi byl na světě.

 

Basketbal proslavil Conversky

 

Továrna na Conversky se nejprve zaměřovala na obuv pro tenisty, ale poté přešla k disciplíně, kterou by nikdo nečekal. Tehdy vzkvétající basketbal se však nečekaně stal základnou pro pozdější módní botu. Na tehdejší dobu byly boty Converse velmi inovátorské a během chvilky si získaly obrovskou oblibu mezi basketbalisty.

 

Chuck Taylor a boty Converse

 

A jedním z nich byl i Chuck Taylor. Že je ti to jméno povědomé? Není se co divit. Tento basketbalista je spojený s botami All-Star, které s největší pravděpodobností odpočívají také ve tvém botníku. V Converse jej totiž nechali navrhnout vlastní botu. A ta se těšila nebývalé popularitě, v 60. letech ji oblékaly tři čtvrtiny hráčů NBA.

 

Conversky v současnosti

 

Nyní už boty Converse pochopitelně nejsou určené jen k basketbalu, ale jsou výhradně módním hitem mladých lidí. Vybírat si můžeš z nepřeberného množství barev a potisků. A Converse se pochopitelně nezaměřuje jen na obuv, ale věnuje se také ostatním doplňků, od peněženek, přes tašky až po trika. Přesto je zajímavé, že za tím vším stál právě basketbal.

 

Tento článek jsme převzali od našeho kamaráda - Módního blogu

 

Módní blog je internetový časopis o módě, účesech a životním stylu. Je to blog a to velmi osobitý! To ostatně poznáš už na první klik. Užitečné jsou především naše galerie pro tvou inspiraci. Chceš poradit s outfitem nebo účesem? To je maličkost, stačí si vybrat! Zjisti víc: modniblog.cz/


Autor: Martin Kolašín
Řadový pěšák v armádě Módního blogu a také student olomoucké Univerzity Palackého. Mám rád seriály, filmy, bulvár a také svůj X-Box. A to jsou věci, o kterých budu taky nejčastěji psát pro tvůj blog.

con6Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!