Dokonalý oblek Iron Mana

Publikováno: 06.04.2011 13:31 | Petr Hájek

Jestliže právě přemýšlíte, za jakou masku jít při nejbližším večírku, pak tu máme jeden tip: co se inspirovat ve sci-fi?

 

2011-04-06-1

 


Model na snímku pocházející ze zručných rukou Ryana Brookse je maskou Iron Mana, která se vejde do kufříku, přesto však ohromí svojí detailností. Celý komplet nese jméno "Iron Man Mark V Briefcase Armor" a pokusíme se u něj vyhnout při popisu jednoznačným superlativům i citoslovcím a pokusíme se být více popisní a konkrétní.

Pokud nás paměť neklame, tak model na snímku je tím nejdokonalejším převlekem za Iron Mana, na jaký dnes člověk může narazit. Oblek je tvořen nikoliv z jednoho kusu látky, ale celkem z více jak 4 tisíc kostek LEGO Technics + k nim bylo přidáno 483 dalších kousků z tvrzeného polystyrenu jakožto brnění a řada dalších materiálů pěnovitého nebo elektronického typu.

Pokud si ale právě říkáte, že si pro něj zaběhnete do místní půjčovny, zatím vás asi zklameme - autor nad oblečkem strávil více jak 1 200 hodin tvrdé práce, takže cena za půjčení by zřejmě byla nemístně vysoká. Z každého kousku kompletu nicméně vyzařuje, že nejde o žádnou dětskou hračku, ale poctivou práci.

Ani policii zřejmě tento oblek nezaujme. Světlou stránkou celého obleku sice je, že se snadno přenáší, na druhou stranu ale, jeden policista by potřeboval zřejmě další dvě-tři osoby, aby jej do něj za 20 minut oblékly. Tedy nic do světa rychlého boje se zločinem obáváme se...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!