Domácí barvy a trendy pro rok 2011 (dokončení)

Publikováno: 08.12.2010 09:07 | Petr Hájek

Blíží se nám další rok a tak se opět nabízí, dát si do svých novoročních předsevzetí i to, týkající se vymalování určité části vašeho domu či bytu. Pokud se do podobné akce hodláte vrhnout, jistě následně i oceníte informace, jaké že se to právě odehrávají zajímavé interiérové trendy.

5. Citrónově žlutá

Řada designérských studií se domnívá, že rok 2011 bude pro spotřebitele i v duchu touhy po návratu k relaxovanějším, smysluplným a neformálním barvám. To znamená, že mají převládat spíše barvy šťastné a jasné. Třeba tento intenzivní odstín citrónově žluté se nemusí používat nutně na celé stěně, ale bohatě postačí jen jako akcent třeba v bílé - efekt slunce je tím dokonalý.

 

2010-12-08-1

 

6. Sytě růžová

Není náhoda, že tento odstín spíše než k fialové tíhne k barvě květů pivoňky. Barva je to rozhodně zajímavá, jen je dost výrazná, takže je nutno ji „zneutralizovat" více odstíny šedé a barvou vjemově protilehlou - limetkově zelenou v tomto případě. Malba tímto odstínem na zeď v hlavách postele je promyšleným tahem - když zde člověk leží, nevidí ji, ovšem když přijde do pokoje, tak ano.

 

2010-12-08-1

 

7. Tmavě modrá

„Mužskému doupěti" sedí odstíny tmavší a v oblibě stále je (a bude) i námořnická modř. Pokud se k tomuto odstínu přidá špetka retro-výzdoby, pár šikovně zvolených doplňků a nějaký dřevěný nábytek, jde o dokonalé místo, kde muž bude rád trávit hodiny a hodiny.

 

2010-12-08-1

 

8. Bohémská hněď

I hnědá může mít přitažlivé odstíny, které vypadají útulně a tajemně zároveň. Dobře sedí do bohémsky zařízeného bytu hemžícího se abstraktními kresbami, rustikálním nábytkem a peřinami jako vystřiženými z černobílého filmu. V pokoji na snímku se majitelé rozhodli zdůraznit postel ještě oním světle akvamarínovým pruhem vlevo, čímž u ní byl opět o kapku zdůrazněn moderně nemoderní vzhled.

 

2010-12-08-1

 

 

Hodnocení článku:Komentáře

Čím potěšit na Vánoce audiofila? Čím potěšit na Vánoce audiofila? Přesto, že regály v této roční době doslova přetékají příslušenstvím pro audiofily, není výběr dárku až tak jednoduchý,... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!