Domácí barvy a trendy pro rok 2011 (začátek)

Publikováno: 29.11.2010 16:46 | Petr Hájek Blíží se nám další rok a tak se opět nabízí, dát si do svých novoročních předsevzetí i to, týkající se vymalování určité části vašeho domu či bytu. Pokud se do podobné akce hodláte vrhnout, jistě následně i oceníte informace, jaké že se to právě odehrávají zajímavé interiérové trendy.

1. Limetkově zelená

Vše nasvědčuje tomu, že příští sezóna bude patřit živým a mladistvým odstínům. Řada designérských studií, časopisů, interiérových designérů atd. vidí další rok v barvách zhruba nějak takto: „Kapku dětinské, avšak veselé!" Při výběru podobné barvy však pozor, ať si nevyberete tzv. „divně jedovatý" odstín.

 

2010-11-29-1

 

2. Kouřová

Pohodová modř je odstín, jež je dlouhodobě populární, poslední dobou do ní však začínají probleskovat i odstíny šedé. Zkombinovat je správně je těží, nežli by se zdálo (dlouhodobý vliv těžko poznáte z jednoho pohledu), takže nepodcenit výběr ani zde. Zajímavé nicméně je, že se dost tmavě šedá občas dokonce objevuje i na stropech - viz snímek.

 

2010-11-29-1

 

3. Kapraďovitá

Příští rok má v interiérech patřit i interesantnímu odstínu zelené jménem "kapraďovitá". Populární však má být i korálová a modrá v tónech vody. Když vše zkombinujete se správnou ložní soupravou, budete si připadat skoro jako na Havaji i na kdejakém sídlišti.

 

2010-11-29-1

 

4. Světle hnědá

Hnědá sice není typicky veselou barvou, kterou by člověk chtěl mít vymalovaný celý dům, ovšem majitelé historických usedlostí mohou zkusit odstín hnědé natolik světlý, že si ji neznalý splete s velmi světle bílou či krémově-růžovou. Je to barva každopádně velmi relaxovaná a dobře kontrastuje s barevným popředím (moderní abstraktní obrazy, sbírka motýlů, ...).

 

2010-11-29-1

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!