Doutníkové novinky, díl 1.

2010-01-26a
26.01.2010 16:28 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník. 

I. Dvě novinky u Ashotnu

Společnost Ashton sice oficiálně uvedla tuto dvojici nových doutníků již někdy v létě, nicméně až dnes se s nimi setkáváme na pultech obchodů. Jmenovitě nám přibyly novinky "The Ashton Virgin Sun Grown Eclipse" a "Ashton Estate Sun Grown 23-Year Salute". Oba doutníky jsou vyráběny v Dominikánské Republice (Santiago) a to lokální firmou Tabacalera A. Fuente y Cia. (mimochodem tvůrci doutníků Arturo Fuente a Arturo Fuente OpusX). Dodáváme ještě pro zajímavost, že Ashton VSG Torpedo se umístilo na 9. příčce v soutěži "Nejlepší doutník roku 2009" v magazínu Cigar Aficionado.

 

 

II. Cohiba Mini nyní i v plechovce

Milovníci značky Cohiba a jmenovitě jejích doutníků Cohiba Minis mají v těchto dnech možnost pořídit si limitovanou edici v podobě plechovky s 50 doutníčky. Tato kubánská cigarillos, jež jsou obvykle k sehnání v tradiční shora otvírané krabici s 20 kousky, jsou vyrobena strojem za použití shortfillerového tabáku. To by mělo jistě potěšit zejména milovníky konzistentnějších chutí, jelikož právě tu jim shortfillery zajistí - navíc jsou tyto Cohiba Mini vyrobeny ze stejného tabáku jako jejich ručně dělaní bratři (či spíše soudruzi na Kubě). Cena by měla začínat na cca 31,5 EURech.

 

 

III. Palió představil nové ořezávače

Komu snad nevyhovuje belmondovské ukousávání špičky, resp. nachází se ve společnosti, kde je něco takového nepřijatelné, může do kapsy pro případ nutnosti ořezání doutníku přidat třeba novou gilotinku od firmy Palió. Jedná se o dvojčepelkový model, který je koncipován tak, aby pojal i ty největší špičky doutníků. Výrobce slibuje extra ostré nabroušení, což se prý podepisuje na mimořádně čistém střihu. Cena se pohybuje od 44,95 USD až po 59,95 USD a nelze určitě přehlédnout ani tu příjemnou informaci, že je na příslušenství doživotní záruka.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!