Doutníkové novinky, díl 2.

Publikováno: 27.02.2010 18:08 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník. 

VIP doutníky Fuente Fuente OpusX

 

Nepravidelné doutníky (též "figurados") obvykle balí jen ti největší a nejzkušenější mistři dané značky a u firmy Tabacalera A. Fuente y Cia tomu přirozeně není jinak. A jak je pro většinu značek obvyklé, kromě běžné produkce i ona nabízí VIP produkty, kterým je věnována extra péče, láska i tabák. Zde jde o řadu Fuente Fuente OpusX, která se prodává ve všelijakých charitativních akcích, pár se jich ovšem dostane i do běžných prodejních kanálů a tedy i k normálním spotřebitelům. Letos se setkáme s typy Fuente Fuente OpusX Love Affair (vlevo), Magnum O (uprostřed), Double Robusto and PerfecXion No. 77 Shark (vpravo).

 

 

 

Cohiba rozšíří řadu Behikes


Doutníková série Cohiba Behikes vznikla v roce 2006 v rámci oslav 40. výročí existence značky Cohiba a stihla se již mezi doutníkáři zapsat jako absolutně nesehnatelná, jelikož bylo v této řadě vyrobeno jen 4 000 doutníků. Nové Behikes sice budou brzy uvedeny v 5 000 kusech, stále ještě ale nemůže být řeči o nějaké masovosti. Podařilo se nám vypátrat, že by se mělo jednat o doutníky silnějšího rázu díky tabákovému mixu pocházejícímu z farem od měst San Juan y Martínez a San Luis. S ohledem na exkluzivitu značky bude vše baleno výhradně v El Laguito - domácí balírně značky Cohiba. Pokud snad na něco podobného narazíte, očekávajte ceny o zhruba 40 % vyšší, nežli u tradičních Cohibas.

 

 

 

Narozeninové doutníky Avo Uveziana


Avo Uvezian, slavný jazzový pianista a neméně proslulá doutníková osobnost slaví 84 let. A při této příležitosti bude vydána limitovaná edice doutníků známá jako Avo Limited Edition LE10. Bude sestávat z ekvádorského krycího listu, vázacích listů ze Sumatry + Mexika a jako filler zde najdeme dominikánské ligero. Doutníky LE10 mají délku 5,5" a průměr prstýnku pětapadesát štyřiašedesátin palce, což napovídá, že jde o super robusto. Chuť je dle tvůrců vemi velmi plná. Uvedení doutníků LE10 na americký trh se odehraje mezi 17. březnem až 27. květnem, kdy proběhne série celkem 13. uváděcích akcí po celé Americe.

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!