Doutníkové novinky, díl 3.

2010-03-28-1
28.03.2010 13:17 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.


Nový shop A Casa de Montecristo Cigar Lounge v USA


Obchody specializované na jedinou doutníkovou značku se nám množí jako houby po dešti a když už přijde na věc, proč ne - produkce některých firem je skutečně úctyhodná a čítá klidně i přes stovku typů. V americkém Chicagu právě zahájil provoz další podobný shop, tentokrát licencovaný jako A Casa de Montecristo Cigar Lounge. Zájemci zde najdou samozřejmě vše kolem doutníků Montecristo, i klidný koutek k jejích důkladnému otestování.

 

 

 

La Aroma de Cuba


Pokud jde o doutníky La Aroma de Cuba Marquis, tak ty právě prošly jednou důležitou změnou: Jejich výrobce a distributor Ashton Distributors přesunul produkci z Hondurasu do Nikaragui. Doutníky nyní seženete nově jako tubos po 50 kusech. Pokud jde o rozměry, tak Marquis má délku 5,75" a prstýnek 48 čtyřiašedesátin palce. Cena za jeden kousek je stále poměrně luxusní - 6,8 USD.


My Father Cigars rozšiřuje řadu Tabacos Baez


Společnost My Father Cigars Inc. rozšířila svoji produktovou linii Tabacos Baez kouskem nazvaným Tabacos Baez Series H. Firma se nechala slyšet, že Baez je malé městečko na Kubě, kde se narodil šéf My Father Cigars Inc. jménem Jose "Pepin" Garcia, i jeho syn Jaime. Pokud jde o nový doutník, tak ten tvoří směs listů nikaragujských (náplň, list vázací) a ekvádorských (list krycí, jež byl vypěstován z dovezených kubánských semen Habano). Síla je o kapku větší než středně velká.

 


 

Churchill Torańos k mání na akci New Tour

Carlos a Charlie Torańo, další tým syna a otce, tentokrát ovšem stojící za značkou Carlos Torańo, v rámci prezentace své produkce vyrazili na cestu po USA, při níž nabízejí tento nový speciální doutník. Ten vznikl ve hbitých rukou Felipe Sosa balícího již 10 let. Co do velikosti, máme před sebou tradičního Churchilla se 7" délky a prstýnkem 48. Doutníky jsou umístěny do obvyklých cedrových krabic.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!