Doutníkové novinky, díl 4.

Publikováno: 07.04.2010 13:25 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

Doutník San Cristobal Papagayo XXL je tu!


Není to tak dávno, co byly doutníky s průměrem prstýnku 54 již považovány za mimořádně tučné. Časy se ale mění, takže není problém dnes narazit i na velikosti výrazně větší, jako třeba nový doutník od San Cristobalu s názvem mluvícím za vše: San Cristobal Papagayo XXL. Ten má průměr 60 čtyřiašedesátin palce. Jak vidno ze snímku, jde o skutečného tlouštíka, což potvrdil i názor prezidenta Ashton Distributors, který na jeho adresu prohlásil: "Je to monstrum!" Cena za jeden je 9,50 USD.

 

 

C.A.O. přidává novou vitolu k řadě La Traviata


Jednoznačně nejznámějším produktem od firmy C.A.O. International Inc. je doutníková rodina nazvaná po slavné opeře "La Traviata". Není proto jistě žádným překvapením, že se majitel rozhodl rozšířit její řady novým kouskem. A o jaký jde? Nový doutník je běžná Corona Gorda s délkou 5,5/8" a s průměrem prstýnku 46. Důvod, proč se firma rozhodla právě pro tuto velikost, ředitel komentoval slovy: "5,5/8 na 46 je moje nejoblíbenější doutníková vitola Cuban Punch Punch." Cena tohoto kousku je 4,95 USD za jeden.

 

 

General Cigar uvádí Artesanos de Tabaqueros


Firma General Cigar vydává nové doutníky poměrně často, což je jen dobře. Tentokrát byla do sbírky přidána druhá edice doutníků Artesanos de Tabaqueros, jež se zrodila v balírně La Gloria Cubana (té dominikánské, nikoliv kubánské). Mistr balič Benji Menendéz si přizval k ubalení doutníku pouhých 18 nejlepších z celé obří firmy. Tabáky zde obsažené jsou jak dominikánské, tak i honduraské pro náplň a jako listy krycí tabáky ze Sumatry a Ekvádoru. Doutník dle velikosti přijde na 8 - 9,50 USD.

 

 

Berger & Argenti představil značku Clasico

A ať máme informace o doutníkových novinkách kompletní, povězme si také o tom, že se i společnost Berger & Argenti Premium Cigars chystá na trh s novou značkou. Ta nese jméno "Clasico" a za jejím vytvořením stojí osobnosti Enrique Berger + Michael Argenti. Filler pochází z Nikaragui, jako list vázací zde najdeme z kubánských semen pěstovaný tabák Corojo. Jako list krycí zde slouží Desflorado (Ecuadorian Connecticut). Doutník stojí dle velikosti 4,50 - 7,50 USD.

 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!