Doutníkové novinky, díl 5.

Publikováno: 18.04.2010 15:18 | Petr Hájek

I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

Nové Puro od Davidoff

Společnost Davidoff konečně uvádí na trh doutník známý jako Davidoff Puro d’Oro. Ano, skutečně vás neklame paměť, je to ten typ, který byl slibován již před rokem. Puro d’Oro má list krycí pocházející z Yamasá (oblast severně od Santo Dominga v Dominikánské Republice). Doutníky se budou distribuovat ve 4 velikostech (Robusto, Corona Gorda, Corona a Short Panatela) a zajímavé jsou zejména tím, že nemají jméno značky na prstýnku a i prstýnek samotný leží mimo svoji obvyklou pozici - viz foto.

 

 

Více Connecticutu pro Camacho


Firma Camacho Cigars byla až doposud proslulá tím, že pracuje výhradně s tabáky z Hondurasu. Nyní však inovuje svoje chuťové portfolio zajímavou novinkou nazvanou El LegendArio. Ten obsahuje jako list krycí známý "Conencticutský Stín" (ultrasvětlý jemný tabák pěstovaný ve stínu - odtud i jméno), ovšem pozor, nepochází z Ameriky, ale z Ekvádoru, kde byl dotyčný vypěstován. Náplní je pak mix tabáků dominikánských a těch z Hondurasu. Camacho El LegendArio bude nabízen ve 3 velikostech.Romeo y Julieta přináší vitolu Julieta

I když není sporu o tom, že je mezi námi více kuřáků, nežli žen, kuřaček, neznamená to přirozeně ani v nejmenším to, že by se snad neměly objevovat i doutníky pro dámy. Julieta je skutečným drobkem, její vitola má rozměry 4,63" délky x 33 čtyřiašedesátin palce v průměru. Ani v tomto případě se majitelé značky nespokojili jen tak s nějakým tabákem, ale jen s tím nejlepším z proslulé oblasti Vuelta Abajo. Balení po 5 kusech je kompaktní a snadno se ztratí v jakékoliv kabelce. Mimochodem, firma chystá i další nové "mužštější" vitoly - Wide Churchill (5,06" x 55), Churchill (7" x 47) a Short Churchil (4,88" x 50).Zapalovač a ořezávač v jednom: Prometheus Robusto II

Kvalitní pokouření, to nejsou jen prvotřídní a dlouhozrající doutníky, ale také nástroje sloužící k jejich správnému zažehnutí (neplést prosím se zapálením, kdy se plamen dotýká krycího listu!). Nový zapalovač od společnosti Prometheus International Inc. se jménem Robusto II nabízí pro větší pohodlí dvojitý plamen a navíc má ve spodní části i malou gilotinku na uštípnutí špičky a to až do velikosti 54. Cena dělá 75 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!