Doutníkové novinky, díl 6.

Publikováno: 29.06.2010 15:00 | Petr Hájek I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník.

Montecristos nově i v plechovce

Zkušení doutníkáři si zřejmě vzpomenou, že na začátku roku společnost Habanos S.A. uvedla plechovku s 50 cigarillos Cohiba Mini. Uběhl nám půlrok a máme tu v plechovce i typ Montecristo Clubs. Zdobné a stylové balení je opět limitovanou edicí. A ještě pár slov k velikosti: cirgarillos mají délku asi 4 palce a prstýnek velikosti 8, což značí, že jsou velmi velmi tenká. Montecristos se běžně balí do krabičky po dvaceti, ale plech je plech, že ano. Cena se v závislosti na zemi a distributorovi liší, nicméně třeba v takové Itálii stojí 40 EUR.

 

 

Perez-Carrillo uvádí EP Carrillo Short Run

Pan Ernesto Perez-Carrillo Jr., mimochodem dřívější vlastník značky La Gloria Cubana, se nedávno pochlubil s úplně novým doutníkem spadajícím pod jeho novou značku Carrillo, který nese jméno EP Carrillo Short Run. Doutníky jsou to silnější a méně drahé, než EP Carrillo Edición Inaugural 2009 Encore, jež se začaly prodávat v prosinci. První inkarnace doutníků EP Carrillo Short Run bude mít celkem 3 rozměry: Populares (robusto s rozměry 4 a 7/8 palce x 50 prstýnek, cena 6,25 USD), Delirios (5 a 7/8 palce x 52 prstýnek, cena 7,00 USD) a Dominante (6 a ¼ palce x 60 prstýnek, cena 8,50 USD - v prodeji od července).

 

 

Fuente rozšiřuje značku Rosado Magnum

Carlos Fuente Jr., jinak též známý jako tvůrce plného doutníku Fuente Fuente OpusX, přidává do rodinné linie kvalitních doutníků nový typ. Ten má trochu delší název, takže pokud bude chuť příjemná stejně, jako je dlouhé jméno, máme se vskutku na co těšit: Arturo Fuente Rosado Sungrown Magnum R. Jak je typicky zvykem, pod touto značkou se neobjeví doutník jediný, ale hned několik typů: 52 (5" x 52), 54 (6 ¼ x 54) a 56 (5 5/8 x 56).Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!