Doutníkové novinky, díl 8.

Publikováno: 12.06.2011 12:52 | Petr Hájek
I když není kouření bůhvíjak kvalitní přednost, jistě s námi budete souhlasit, že k dokonalému večeru stylového gentlemana patří kromě prvotřídní lihoviny také vyzrálý doutník. 

H. Upmann Royal Robustos

Jak potvrdila redakce časopisu Cigar Aficionado, tato nová vitola známé kubánské značky se již blíží na trh. Pracovníci na Kubě prý již doutníky plní do beden a rozesílání po světě začne v řádu týdnů. Doutník má zhruba rozměry velikosti Edmundo (5 a 3/8" a 54" prstýnek). Doutníky jsou baleny po 10 kusech a letos se jich plánuje rovných 50 tisíc kusů pro celý svět.

2011-06-12-1

 

Davidoff přidal k linii Puro d'Oro doutník Toro

Rodina doutníků Puro d'Oro od firmy Davidoff se právě dočkala dalšího přírůstku do rodiny. Jedná se o vitolu Toro, která bude mít 6 a 1/4" délky a 52" prstýnek. Toro je největším kusem v řadě a také prvním přídavkem od doby, kdy byla tato série minulý rok uvedena. Toro bude stát 18,50 USD za kus a dodávat se bude v balení po 4 a 25 kusech. Díky tmavšímu (a výhradně dominikánskému) tabáku i olejovitému tmavému krycímu listu jsou Toros silnější, nežli je na produkci Davidoff zvykem. 

2011-06-12-1

 

Brick House přidává Short Torp

Ale tím nám novinky ještě zdaleka nekončí. Firma J.C. Newman Cigar Co. vyrábějící většinu svých premimum doutníků v Dominikánské Republice se rozhodla také navýšit objem výroby u své populární a velmi levné nikaragujské linie Brick House. Inovací pak pro ni bude i vitola Short Torp (vlastně jde o Mini Pyramid), jež se pyšní rozměry 5 a 1/2" + 52" prstýnkem (poprvé se doutník představí na veletrhu cca za měsíc). Cena za kus bude pouhých 4,95 USD.

 

2011-06-12-1

 

Alec Bradley 6x60 

A ještě jedna zajímavost se nám blíží na trhy. Jde o dílko pocházející z produkce firmy Alec Bradley Cigar Co., jež se rozhodla představit jednu novinku v řadě Alec Bradley Family Blend a to jmenovitě vitolu s názvem GS57. Půjde o 6" dlouhý kousek s 60" prstýnkem (nakonec odtud i název) a tvořit jej bude směs tabáků z Hondurasu (krycí list z Trojes), Nikaragui a Indonésie. Firma se nechala slyšet, že pro začátek vyrobí 1 tisíc krabic a dle prodejů a úspěchu pak popřípadě naváže s další produkcí.

 

2011-06-12-1
 

 

 Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!