Dovádění ve vlnách s člunem Gucci

Publikováno: 15.09.2010 16:43 | Petr Hájek Aneb Gucci tak, jak jej neznáme...

 

 

Firmu Gucci bezesporu každý z našich čtenářů velmi dobře zná a jestli pro něj není symbolem něčeho, pak to dozajista budou právě luxusní motorové čluny. Nicméně někoho z Gucci napadlo, že by nebyl špatný nápad spojit své síly s firmou Riva (italská firma stavící jachty spadající pod Ferretti Group) a vytvořit unikátní motorový člun. Abychom byli přesní, své si ke konstrukci řekli také lidé z Officina Italiana Design. Tak či onak, my se dnes můžeme pokochat výsledkem snažení všech zúčastněných stran.

 

Novinka, o které dnes bude řeč, má jméno stejně hladké jako je její trup: Gucci Aquariva! A jde o jednu z nejstylovějších věcí, se kterou člověk může dovádět ve vlnách. Jestliže jste právě už málem vstali od PC a vyrazili k nejbližší přepážce zhuntovat domácí účet vybráním 590 tisíc EUR na tohoto krasavce, musíme vás hned uklidnit, že ještě máte spoustu času - objednávky se začnou přijímat nejdříve v roce 2011.

 

A proč vlastně Gucci a loď? Hlavní kreativní ředitelka firmy Gucci paní Frida Giannini se takto rozhodla oslavit 90 let existence značky. A nutno jedním dechem doplnit, že oslava to bude velmi, velmi důstojná! Loď má trup ze skelných vláken, je natřena na bílo, pouze některým místům dominuje sympatický lakovaný mahagon. Člun zvládne díky dvojici motorů Yanmar (o výkonu 380 koní každý) celkovou rychlost asi 41 uzlů (tj. námořních mil) za hodinu - tedy cca kolem 70 km/h. Dojezd by měl být zhruba 250 km.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!