Dřevěné brýle...

Publikováno: 15.06.2011 15:19 | Petr Hájek

...aneb skvělá stylová cesta, jak originálně utratit pár tisícovek.

Muži v USA již kouzlo dřevěných brýlí objevili - nejvíce jsou zde k vidění určitě na akcích typu barbecue či nejrůznějších party. Kromě toho, že jsou jasným znakem léta, proč vlastně za podobnou věc utrácet? Především, je to unikátnost. Velmi totiž pochybujeme, že je u vašich přátel najdete.

 

2011-06-15-1

 

Dřevěné brýle sice nejsou kravaty, trička či kapesníky, takže vysloveně grátis nejsou, ovšem cena je překvapivě rozumná - okolo 100 USD typicky. A to je ještě nutno si uvědomit, že jde z 99 % o poctivou ruční práci. Sériové brýle někde na stánku jsou jen mechanicky a bez srdce ohnutým kusem drátu.

Firmy tvořící dřevěné brýle nejsou nikterak známé, ale co, i Versace nějak začínal... Volit můžete třeba z Ermenegildo Zegna, Oliver Peoples, Shwood, Capital, ... Výčet je dlouhý a dokonce se v něm občas objevuje i výrobce brýlí tradičních, který si kolekci aktualizoval jednou-dvěma podobnými novinkami.

 

2011-06-15-1

 

Pokud si říkáte, že podobná záležitost bude mít jistě skla někde na úrovni těch plastových no-name ze stánku, pak vás musíme uklidnit. Zrovna značka Capital používá výhradně kvalitní optiku od prestižní německé firmy Carl-Zeiss.

Zajímavě působí i to, že dřevěné brýle (ač stejné modelové řady) často vypadají kus od kusu jinak díky faktu, že žádné dva kousky dřeva nejsou zcela stejné.

Hodnocení článku:Komentáře

Trendy v mužských špercích (Díl 2. Prsteny a náramky) Trendy v mužských špercích (Díl 2. Prsteny a náramky) Bráno z tradičního evropského hlediska, muži obvykle nevydávají za šperky mnoho a drží se spíše věcí na pomezí praktičnosti... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!