Elegantní WC i umyvadlo v jednom

Publikováno: 28.08.2010 11:28 | Petr Hájek

Ačkoliv zní celá idea na první poslech téměř až nechutně, při bližším pohledu zjistíme, že se jedná o důmyslný a velmi stylový nápad!

 

 

Zřejmě každý z mužů zná z WC tradiční vybavení, s nímž se tam obvykle setká (nakonec, aby ne, je mu nejméně 3-4x denně znovu připomínáno...). Nás dnes však ze všech zařízení, doplňků a příslušenství bude zajímat výhradně dvojice umyvadlo + WC. Doposud jste se jistě bez výhrad setkávali s tím, že jak WC, tak i umyvadlo byly dvě samostatné veličiny, jak se ale můžete sami přesvědčit, spojit obojí do jediného není vůbec špatný nápad.

Koncept zařízení, které umožní hned po vymočení umýt si ruce je opravdu velmi originální a první reakce bude u jemnějších povah možná až zhnusená, nicméně čím více se nad nápadem zamyslíte, tím dříve oceníte jeho genialitu.

A aby skvělým nápadům nebyl konec - tento zajímavý zlepšovák má v rukávu další esa: tak třeba voda na umytí rukou je u něj použita ke spláchnutí! Prosté, geniální, šetřící vodu, vaše podrážky a samozřejmě i čas. Jakoby skvělým věcem nebyl konec, podobné zařízení také sníží provozní náklady, přinutí umýt se i osoby, které by to jinak neudělaly a přitom všem šetří cenným místem. Co dodat?

Za nápadem stojí designér Yeongwoo Kim, který komplet nazývá „Eco Urinal" a dostal za něj po právu v soutěži 2010 iF Concept Design Award od International Forum Design cenu.

Hodnocení článku:Komentáře

Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Na cestě s Michalem Dvořákem a DJ Luccou. Ve jménu svých hudebních a rodinných snů jdou ruku v ruce hudebník Michal Dvořák a jeho partnerka Lucie Kvasnicová, známá coby DJ... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!