Fluid Dress aneb šaty z vody měnící odstíny

Publikováno: 19.11.2010 15:02 | Petr Hájek Máme před sebou opět další milník v historii lidského odívání - doposud totiž, když chtěl někdo změnit barvu svého oblečení, musel nejprve sundat to, co měl právě na sobě a obléci si něco jiného + jinak barevného. Nikoliv však v dnes zmíněném případě!

 

2010-11-19-1

 


Již od nejstarších dob, kdy se lidé začali poprvé šatit, zjistili, že šaty vypadají lépe, když se trochu upraví. Zprvu to bylo jen prosté sešití v rámci většího tepla, ovšem po čase (když užitná stránka dosáhla maxima) a začaly se rozvíjet i další lidské vlastnosti (inteligence a sociální cítění), lidé začali šaty aktivně upravovat barvením.

K barvení lidé zpočátku využívali leccos, co bylo právě po ruce - samozřejmě téměř výhradně šlo o přírodní barviva získávaná z rostlin a živočichů. Tím však věci stále ještě neskončili. Už dnes sice nevíme, koho napadlo barvy poprvé zkombinovat, jisté však je to, že to byl velký krok v historii odívání.

A blížíme se k tomu nejdůležitějšímu: až do dnešní doby si člověk zatím vždy musel vybrat, jestli si chce právě obléci jednu věc či druhou, zkrátka, pokud zatoužil po jiné barvě, musel předchozí svléct. Designer Charlie Bucket nicméně dokázal, že ani toto není potřeba. Autor se blíže nezmiňuje o tom, z čeho jeho šaty vlastně jsou, předpokládáme však, že byly ušity "mokrou jehlou".

Tyto velmi efektní šaty mají (jako vše) nicméně jednu drobnou zásadní nevýhodu: aby korektně fungoval efekt se změnou odstínů, je nutno být připojen na tu šíleně vypadající krabici na pozadí. No co se dá dělat - bez oběti není zisku. Dříve se tahala dámám vlečka, dnes vodní pumpa! Nenechte si nicméně v žádném případě uniknout video na konci článku, stojí opravdu za to...

Video: http://www.fashioningtech.com/profiles/blogs/fluid-dress
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!