Hlídací helma pro cyklisty

Publikováno: 15.09.2012 12:42 | Petr Hájek

Na první pohled vypadá vcelku normálně, ale tím se nenechte zmást - jakmile detekuje nějaký problém, obratem vám volá pomoc...

 

2012-09-15-1

Zdroj: Dvice 

 

Koncept "ICE" aneb In Case of Emergency je označení pro libovolný postup nebo technologii, jenž se starají o to, že když se vám něco stane, tato technika zavolá někoho dalšího, aby vám pomohl, vysekal vás z problému nebo se o vás jinak postaral.

Cyklistická helma na snímku funguje jednoduše: obsahuje malý senzor nárazu a Bluetooth. Když dojde k nějaké nehodě, je samozřejmě detekován náraz a pak se o něm i odešle informace na předem určený kontakt vybraný ve vašem smartphonu.

Mimochodem, senzor je naprogramován nejen na odhalení karambolu samotného, ale také zjistí, jak vážný byl. Pakliže jde tedy doslova o krk, neváhá a zavolá doktora + řekne mu, na jakých GPS souřadnicích ležíte. 

A nesmíme zapomenout ani na bezpečnostní mechanismus. Občas se totiž stává, že vám na kole položenou helmu něco srazí nebo se sama převrátí z kola na zem, abyste tedy v podobných případech nealarmovali deset nemocnic + vrtulník, je zde časový zámek - jestliže do 30 sekund nekliknete pro jeho deaktivaci, považujete se za zraněného.

Novinka se jmenuje ICEdot a stojí za ní firma Sense Tech LLC. Cena zařízení dosáhne asi 200 USD a v praxi se má objevit již příští rok. Kapku drahé, ale jako zajímavá záloha pro nebezpečné sjezdy a podobné akce jistě super...

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!